Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Nem tudom eldönteni hogy...

Nem tudom eldönteni hogy kosára vagy kajakra járjak és nem tudom hogy melyik a jobb. És hogy miért?

Figyelt kérdés
Segíts dönteni!!

#kajak #vs kosárlabda
2016. máj. 22. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:

één kajakpárti vagyok :) apukám edző, nagybátyám, apukám és anyukám is versenyszerűen kajakozott, tesóm és én is évekig kajakoztunk.

a leeeeegjoooobbb sport a világon.

hogy miért is?

nézzük csak meg a kajakosfiúkat. a testépítésen kívül semmi más nem épít ilyen szép izomzatot. én lánykoromban sok adoniszt láttam.

de nem maga a kajakozás ami épít. a kajak sporthoz hozzá tartozik a futás, az úszás és a kondi edzés.

én heti 6 napot jártam edzeni általános iskolás koromba, illetve szünet csak augusztusban volt - a kajak-kenu sportágban ez egy normál sportrend, de lehet akár heti 3 alkalmat is menni, de aki jó akar lenni, annak kell a heti 6 nap.

nyáron van többnyire nyilt vizi evezés, télen pedig tanmedence, futó, kondi és úszóedzések váltogatják egymást.

pont ezért egy jó sport - mert lehet egyéni - MK1 (minikajak) vagy K1 (versenykajak) - vagy K2, K4 - azaz páros és négyes hajókban is lehet edzeni, csapatosan.

csapatsport, mert együtt futtok, úsztok, kondiztok, de a versenyen egyedül állsz helyt.

nagyon jól összehozza az edzőtársakat a sport, nem az a kimondott test a test ellen sport, vagy harcos sport, esetleg agresszív sport.

ÁLLÓKÉPESSÉGI SPORT, A FRISS LEVEGŐN. TÖKÉLETES :)


ha kosarazni szeretnél, gondolom jó magas vagy, lehet, hogy javasolnák neked a kenut is.


elsőre ijesztő kajakba beleülni, mert olyan, mintha egy műanyag babafürdető kádban akarnál a vizen lovagolni, de pár hét, hónap alatt olyan stabilitást szerzel, hogy döbbenet.

(én fel tudtam állni az MK-ban, és vissza is ültem a hajóba simán.... a K versenyhajó már keményebb dió, de úgy megtanul az ember egyensúlyozni benne, hogy elfelejti, hogy vizen ül egy "teknőben")


a kajakozást érdemes tizenévesen kezdeni, de ez az egyik sport, amit ha eredményes az ember harmincakárhány éves korig is lehet versenyszerűen űzni (lásd Kőbán Rita, hány olimpián vett részt, hány éves koráig)


azt hiszem a tagdíj sem túl sok - a többi sportághoz képest, örülnek az egyesületek, ha van tagjuk, a mai világ már egészen más... (én a 90-es években jártam edzeni, akkor még simán belefért a suli mellett a heti hat edzés... ma már más világ van)


kosarazni sosem kosaraztam, szeretem a csapatsportot is - én röpiztem, de azt csak amatőr szinten, középisibe, és később egy munkahelyi lelkes csapatban - míg egy rossz mozdulattal ki nem csavartam a hüvelykujjam, és hetekig csak bal kézzel tudtam a kulcsot elfordítani a zárban :)


talán ez is a kajakozás mellett szól. kizárt a sérülésveszély :)

2016. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

KOSÁRLABDA!!!

-csapatjáték

-ha tudsz kosarazni akkor szinte minden labdajátékban jobb vagy mint az átlag

-az állóképességed is jobb lesz

2016. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a kajakot ajánlom :) ha nem sajnálod a nyári szüneted és a délutánjaidat, akkor biztos a kajak :) én kosaraztam néhány évig, de nem az én világom volt...tavasszal kemény hosszú evezéses-alapozós időszak van, min.10-15 km/edzés...aztán elkezdődik a versenyidőszak, jön a gyorsítás, az már valamivel kellemesebb :) aztán még az Országos Bajnokság (július vége) előtt szokott lenni még egy utóalapozás, szintén sok kilométerrel, de nem vészes :) a versenyek hangulata pedig fantasztikus, lehet szurkolni a többieknek:) nyár, jó idő, vízpart, a barátaiddal lehetsz és ha szeretnél szép, barna bőrt és ha olyan a hajad, hogy ki tudsz szőkülni, akkor a legjobb sportág :)
2016. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!