Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A foci EB-n miért ezek a...

A foci EB-n miért ezek a csapatok játszanak? Hogy kerül ide pl. Oroszország és miért van külön Észak-Írország, stb?

Figyelt kérdés

EB, tehát EURÓPA bajnokság... Európán kívüli ország mint pl. az oroszok hogy kerülnek ide? Továbbá miért van az, hogy egy ország több csapattal van? Észak-Írország miért nincs benne az ír csapatban? Meg ráadásul külön Wales, Anglia... Miért nem Egyesült Királyságként vannak jelen EGY csapatban??

Még Németország is egy csapatban van ott, pedig Németországból biztos simán több jó csapatot is össze tudnának szedni tartományonként...


Valaki felvilágosítana, aki ismeri a pontos okot és az egész történetét?

Köszi!



2016. jún. 14. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Oroszországnak van európai része is..
2016. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


minden országról info

2016. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


bocsi rosszat linkeltem az előbb

2016. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Észak-Írország és Írország két független állam. Mint ahogy Wales és Skócia is. Nem Anglia fennhatósága alatt van, tehát van külön kormánya mint ahogy válogatottja is. Nagy-Britannia lényegében egy nemzetközösség, az államfő azonos. Wales, Észak-Írország, nem tartománya Angliának. Kissé más, de képzeld el úgy, hogy fenn áll mai napig a monarchia és osztrákoknak is és nekünk is van külön csapatunk. Pont aktuális...:D
2016. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nos mi úgy tanultuk, hogy Oroszország az Uraltól nyugati része Európa, az Uraltól keletre pedig Ázsia :D
2016. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira a földrajzi határokat nézik szerintem, inkább a kulturális kötődést. Ezért lehet ott pl. Izrael, vagy a selejtezőkben Kazahsztán, Örményország stb, olyan nemzetek, amelyek területéből egyetlen négyzetkilométer sem tartozik földrajzilag Európához.

Egyébként Oroszország lakosságának túlnyomó többsége az ország európai részén lakik.

2016. jún. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja hogy É-Ír is független?! Pff... Vagy úgy. Hát sosem érdeklődtem az angol nyelvterületek iránt, ezért úgy esett, hogy nem olvasgattam ezekről, tanulni pedig mi még ilyeket nem tanultunk. Csak a legtöbb más témában együtt szokták illetni ezeket, ezért volt furcsa.


Na de az utolsó válaszoló által említett kulturális kötődések érdekesek lehetnek...

2016. jún. 15. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!