Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mit csinálok rosszul amikor...

Kigyurtallat16 kérdése:

Mit csinálok rosszul amikor fociban kapuralövök?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom az ilyen kérdést nem itt az igazi megkérdezni, de nem kapok sehol sem értelmes választ.

Pontosan azt szeretném megkérdezni, hogy mi a helyes rúgás technikája? Semmi csavart rúgás,semmi ilyesmi, csak szimplán standard egyenes erős lövèst szeretnék elsőnek megtanulni. Tegnap kint voltunk focizni egy páran, de végig ott magyaráztak nekem , hogy hogyan lőjek, bár nagyon nem volt alapja. Csak hogy melyik résszel lőjjem. Ahogy néztem videokat rájöttem hogy csomó dologra figyelni kell... Bár nem értem mindent. Mellesleg azt beszélték hogy spiccel lövök, illetve visszafele pörgött a labda.. Gyenge is volt, simán megfogta az aktuális kapus. Aligha lőttem gólt. Nekik pedig szépen erősen szállt a labda.

Mire kell figyelni, labdarúgás előtt/közben/után?

Néhány dolgot tudok, de szerintem vérszegény az egész.

Illetve Hogyan és hol kell meglőni a labdát?

Nagyon szeretek focizni és elég rossz hogy nem tudok lőni.. És 16 évesen.. :/ Legyetek szivesek lássatok el tanácsokkal!



2016. jún. 25. 01:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Amúgy igazolt játékos vagy, vagy csak hobbiból fociztok?

Az egész magyar labdarúgás alap problémája az, hogy a gyerekeknek nem tanítják meg az alapokat, s ez az utánpótlásban dolgozók "bizonyítványa".

Nézz videókat, mert a kérdésedre szövegesen válaszolni nehéz, pláne, úgy, hogy valójában az sem derült ki mit csinálsz jól, és mit nem.

Spiccel nem lehet erősen meglőni a labdát, spiccel lőtt gólok után még cikizik is a futballistát, bár az csak jótékony zrika, hisz az is gól.

Teli rüszttel lehet erősen lőni, úgy, hogy a másik lábad a labda mellett van, nem messze mögötte, mert akkor erőtlen, de főleg irányíthatatlan lesz a lövés (p*csán rúgod a labdát, ami felszáll az égbe)

Ez még nagyon alap, a lövés ereje függ az izomerőtől, nem képes minden top játékos 100km/órás sebességgel ellőni a labdát.

Az igazi az lesz, amikor már képes leszel nyesni, csavarni is... ha nincs egy jó edződ, valóban a videókból tudsz tanulni, de akkor magadnak kell rájönni, mit nem csinálsz jól

2016. jún. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak hobbiból, de a késöbbiekben szeretnék csapatban, de nem tudok rúgni helyesen. Igen azokat tudom hogy a bal lábam (támaszkodó) a labda mellett van x centivel, kicsit balra dőlni, atest a kapu fele néz, stb.

Igen sajnos ígyvan... Kicsit hiányos. Haverjaim sem mutattàkmeg alaposan, csak hogy igy legyen a labam. De senki nem mutatta hogy hogyan, hol lőjjek stb. Videókat nézek, hiába vagyok kitünő angolból akkor sem mindig értem, viszont úgyahogy kapizsgálom, ott legalább bemutatják. Magyar nyelvű, értelmes tutorial videót nem találok sehol. Egy angol videó van ahol megértettem normálisan.

[link]

Ebből nagyjából megértettem hogyan kell, és bevallom ahogy itthon próbálkoztam nem is voltak (màr) annyira rossz lövéseim.. És szomorú..

2016. jún. 25. 16:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Utóbbi időben jöttem rá, hogy boka leszorítva, lábfej lenéz, és úgy.. Hát én tudtam mindig is hogy lábfejjel kell, én azt is hittem hogy úgy lövök, tegnap derült ki hogy ez ... Kudarc. Deszépen haladok ennek a megtanulásával...
2016. jún. 25. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!