Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Valaki elmagyarázza nekem, mi...

Valaki elmagyarázza nekem, mi az a les, úgy, mintha egy gyerek lennék?

Figyelt kérdés
Évek óta próbálom felfogni, sokan magyarázták már, videót is néztem róla, több oldalon olvastam, de nem értem meg, és nem tudom megállapítani a visszajátszásokból, hogy les volt-e vagy sem. Szeretem a focit, de ezt nem értem, és emiatt inkább nem is nézem, mert nagyon ciki, hogy nem értem a szabályt, mégis nézem a sportot.
2016. jún. 30. 21:57
 1/7 partizana ***** válasza:

A labdát indító és a kapó játékos között az elrúgás pillanatában két védekező játékosnak kell lennie (egyik lehet a kapus). Tehát ha X támadó, O védő akkor ez les:


O

X

O

X


ez nem les:


O O

O O

X X

X O

X X


És hasonlók.

2016. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a labdát indító és kapó játékos között, hanem a labdát kapó játékos és az ellenfél alapvonala között.
2016. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fociznak a rizsszemek. Az egyik csapatot a barna, a másikat a fehér rizs játékosok alkotják. Két fehér rizs játékos a kapu ellőtt van néhány méterrel. A labda hátrébb van, egy barna rizs fut előre. Egy másik barna rizs indítja neki a labdát, jól előre rúgja. Az a barna rizs, amelyik előrefutott, hátrébb van, mint a két védő fehér rizs. A labda is hátrébb érkezett a két fehér védő rizsnél. Na ez a les.
2016. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*a saját kapujuk előtt van
2016. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 partizana ***** válasza:
2-es igaz elírtam, de a példából kivehető.
2016. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 partizana ***** válasza:
Ja és az még hozzá tartozik, hogy ha ez a támadó csapat tér felén történik akkor nem les.
2016. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az alábbi egy klasszikus leshelyzet:

[link]

Miért?

Mert a piros színű játékos közelebb van az általa támadott kapuhoz, mint a fehérek utolsó védőjátékosa (a képen az 1-es, mindig egy képzeletbeli vonalhoz kell viszonyítani - itt kék vonallal jelölték).


Lényeges, hogy a labda elrúgásának pillanata számít. Azaz, ha utána fut be a játékos a védők mögé, már nincs lesen, ezért a védőknek gyorsan kell reagálniuk mindig.


Szintén fontos, hogy ha a labda van előrébb a kapuhoz, szintén nincs les. Tehát szögletnél például nem lehet les, mert a labda az elrúgásakor néhány centire van az alapvonaltól (tehát a kapu képzeletbeli vonalától).


Az is fontos még, hogy saját térfélről indulva sosincs les. Tehát ha vannak olyan hülyék a védők, hogy előresétálnak az ellenfél térfelére, és mögülük indul meg valaki egy átadásra, nincs les, amíg a felezővonalon innen volt a labda elrúgásának pillanatában.


Tétlen les:

Ha az a játékos, aki lesen van a labda elrúgásának pillanatában nem vesz részt az akcióban, tehát nem őt indítják a labdával, és a kapust sem zavarja (például nem előtte ácsorog közvetlenül), később játékba avatkozhat, miatta nem állítják le a támadást. (Ezt a szabályt ha jól emlékszem 2000-ben hozták.)

2016. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!