Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért van az hogy a foci...

Miért van az hogy a foci EB-ket gyakrabban nyerik esélytelen csapatok mint a VB-ket?

Figyelt kérdés

Csehszlovákia 1976, Dánia 1992, Görögország 2004 és most Portugália.

A vébéken ha valamelyik csapat meglepetésre is nyert, az általában így is valamelyik focinagyhatalom volt.

#eb #futball #VB #Portugália #uefa euro 2016
2016. júl. 11. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nagy számok törvénye alapján kisebb az esély a meglepire (szerintem)
2016. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Foci EB-ken világklasszis csapattal általában ott van mondjuk úgy Németország, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, még Angliát, Belgiumot, Hollandiát, Portugáliát és Horvátországot is a jobb csapatok közé sorolnám. Na most ők a VB-n is ott vannak, ahol ugye kevesebb európai csapat van. Akik az EB-re gyengébben ki tudtak jutni, a VB-re nem.(Bár régebben a 16 csapatos tornánál nem emlékszem, hogy volt.)

Akkor most kint van ez a pár jobbféle európai csapat a vébén, de még ott van rajtuk kívűl az összes amerikai klasszis, azaz Argentina, Brazília(bár ők az utóbbi időben kicsit gyengék), Chile, Uruguay, itt még Mexikó és Kolumbia erősíti a másodrangú, de erős csapatok listáját.

Aztán ott van még Ghána, Elefántcsontpart és Japán, akiket szintén a második kategóriába sorolnék.

A korábban említett csapatokon kívül a többi csapat általában csak a földrajzi kompenzáció(hogy minden kontinensről jöjjenek. Tegyük fel Magyarország erősebb mint Új Zéland, de ezen faktor miatt nem mi, hanem ők jutnak ki.) miatt jut ki, de a már említett csapatok és az ilyen kisebb csapatok között szakadéknyi a különbség, szóval ők nem tudnak nagyon meglepetést okozni, és mivel itt nem csak az Európai klasszisokkal kell számolni, hanem a világ többi tájáról jövőkkel is, itt nagyobb az esély, hogy egy gyengécske csapat erősebb ellenfelet kap, ráadásul korábban amíg az EB 16 csapatos volt, a VB hosszabb is volt ami szintén nem jobb a gyengébb fizikumú kiscsapatoknak és +1 ellenfél aki ellen ki lehet esni.(Pl. Brazília)

2016. júl. 14. 02:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, azt elfelejtettem, hogy az Óceániai elsőnek pótselejtezőt kell játszania, de a kompenzációnak köszönhetően akkor is ott van mindig pl. egy Irán, Tunézia, Trinidad, vagy mondjuk Angola.
2016. júl. 14. 02:51
 4/4 anonim válasza:
100%
Portugália egyáltalán nem volt esélytelen 2016-ban. 1976-ban csak 4 csapat vett részt és csak 2 mérkőzést kellett nyerniük a Csehszlovákoknak, nem fáradtak ki (az NSZK-t a döntőben csak büntetőkkel tudták legyőzni, de volt 3 perc a meccsen amikor 2-0 arányban vezettek). Dániának már nehezebb dolga volt 1992-ben. Már rendeztek csoportkört és 8 csapat vett részt. Ekkor a csoportkörben 2 pontok ért a győzelem és 1 pontot a döntetlen. A dánok 1 győzelemmel 1 döntetlennel és 1 vereséggel másodikként jutottak tovább az A csoportból, ugyanígy a későbbi döntős Németország. Megelőzték a csoportban Angliát és Franciaországot. Az első a rendező Svédország lett. Az elődöntőben a hollandokat büntetőkkel győzték le. Majd a németeket a döntőben simán 2-0 arányban. A görögök 2004-ben már a 16 csapatos EB-n játszottak, itt már ugyanolyan volt a pontozás, mint ma. A nyitómeccsen a házigazda Portugáliával csaptak össze. Majd a spanyolokkal egy döntetlen és az oroszoktól egy vereség. Majd egy nyert negyeddöntő után a cseheket hosszabbításban győzték le. És a házigazdákat a döntőben másodszor is legyőzték. Látszik, hogy a meglepetés csapatok nem nyernek sokkal. Az EB-n 2016-ig kevesebb mérkőzést játszottak, mint a VB-n ezért több energiájuk maradt. Ezzel szemben a VB-n 1998 óta rendeznek nyolcaddöntőt is. A VB-n is voltak meglepetésre sokáig eljutó csapatok, csak nem nyertek. PL.: Svédország 1958 ezüst, 1950, 1994 bronz, Lengyelország 1974, 1982 bronz, Ausztria 1954 bronz, Horvátország 1998 bronz, Törökország 2002 bronz, Dél-Korea 2002 negyedik hely és Bulgária 1994 negyedik hely. Általában a VB-t komolyabban veszik a nagy csapatok, mint az EB-t, de már Dél-Amerikából is jött ki VB győztes. A kis csapatok pedig a VB-ken a nagyok között elfáradnak.
2017. ápr. 6. 22:48