Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Milyen nehézségű megtanulni...

Milyen nehézségű megtanulni teniszezni? Milyen erősségek kellenek a teniszezés megtanulásához?

Figyelt kérdés
Szeretnék teniszre járni. (18L) Leérettségiztem, készülök egyetemre és szeretnék eljárni teniszezni... 165 cm, 52 kg vagyok (vékony-normál-testalkat-erő). Nehéz megtanulni teniszezni? Hetente hányszor érdemes eljárni? Milyen ruházatot ajánlotok a teniszezéshez? Étrend? MINDEN ÉRDEKEL! Előre is köszönöm az értékes válaszokat
2016. júl. 11. 17:10
 1/4 anonim válasza:
A teniszezés alapjait elsajátítani nem túl bonyolult, persze ehhez kell egy kis idő mire rá érzel. Ügyelj az anyagi hátterekre, pár év után (2-3) drágulni kezd, mert ilyenkor már egy magasabb szintet érsz el. Én a heti 2 alkalmat (1 óra) ajánlom, aztán, ha megkedvelted emelheted heti 3-ra (1 óra), majd 1,5 illetve 2 óra. Sok sikert hozzá ;)
2016. júl. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En tapasztalatbol mondom, hogy konnyu mert teniszeztem alsoban es most felsoben is nekikezdtem nagyon konnyen folytattam konnyen meg lehet tanulni.
2016. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia ! A tenisz az egyik legkomplexebb sport ,nagyon sok minden kell hozzá hogy elsajátítsd (koordináció ,kéz-láb összehangolása ,labdaérzék ,fizikai erő ,gyorsaság,koncentrálóképesség stb.) ,az alapokat viszonylag hamar el lehet sajátítani ,és innentől kezdve válik élvezhetővé a játék. A versenyzővé válás viszont egy nagyon hosszú folyamat ,és nagyon nehéz odakerülni a jó versenyzők közé.Összességében kifejezetten ajánlom ,mert rendkívül élvezete, emellet az átlagnál magasabb társadalmi,(műveltségi) szintű csoportok körében elterjedt a viszonylag drágább árfekvése miatt. Ha érdekel még valami írj privátot

Üdv:Egy tenisz edző

2016. júl. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 11 évesen kezdtem teniszezni. Akkor költöztünk ki Amerikába, szóval ott kezdtem el. Azonnal beleszerettem, nem volt nehéz megtanulni, salakon tanultam, majd egy év után játszottam először fűvön, na az azért merőben más volt eleinte, de hamar át lehet szokni.


Ahogy elkezdessz majd teniszezni, úgy fog rádrakódni kellő izomzat, ami kell hozzá, de arra rásegíthetsz te is, az erő szintén fog jönni. Érdekességként elmondom, hogy ahol én tanultam és játszottam, ott volt egy afro srác is, haverok voltunk. Ő 17 évesen elérte azt a fizikumot, amit én csak 20-21 évesen, szóval ez egyén függő, lehet te 18 évesen ott tartasz, ahol más csak 21 évesen.


Heti 2 alkalom szerintem kell, és minimum 1-2 óra, aztán pár hét után emelni heti 3-4 alkalomra.


Ruházat, az ami neked kényelmes lesz. Nekem a Nike vált be.


Étrend annyira "nem fontos", persze azért ne a gyorséttermekben meg a cukrászdában szerezd be a napi adagot. Húsfélék, hal, zöldség, gyümölcs, ha lehet mellőzd a sok zsírt, olajat. Ha cigizel, azt hanyagold, mert gond lesz a futással.

2016. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!