Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ez így most mi?

Ez így most mi?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt vettem egy 44es cipőt ami stoplis.Azután egy évvel pedig egy olyat ami nem és ez is 44es

Már abbahagytam minden focit, de most nézem hogy a stoplis nyelvének aljára az van írva méretként hogy FR-46

Ezen csodálkozva megnéztem a később vett nem stoplist is.Azon az van írva hogy FR-46 2/3

Egyikkel sem volt méretből adódó problémám, és meggyőződésem hogy a lábam 44 és feles,mert az általános utcai cipőm is annyi, de azon az van hogy EU-44.5

A sztori csalafintasága hogy a stoplis-noha kisebbnek van méretezve- nagyobbnak érzem mint a nem stoplist

Most akkor a francia cipőméretezés eltér az európaitól?és ha igen akkor miért?

Az egész egy nagy káosz



2016. júl. 26. 19:25
 1/5 Spong válasza:
Nekem is van olyan, hogy egyik cipőből 39-es kell a másikból meg 40-es.Gondolom azért, mert mindegyik kategóriánál máshogy számoznak.
2016. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ez mi a k.va anyja? Ha elakarom adni akkor mit irjak, 44es vagy 46os?
2016. júl. 26. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:

"In France, Germany, Italy, Spain and most other European countries, the traditional shoe size is the length of the last, measured in millimeters, and divided by two-thirds"


Ezt találtam, meg képeket, ami alapján szerintem a "FRA" és az "EUR", az azonos méretezés. Ez szinte biztos, de ennél pontosabb információt nem találtam.


Honnan gondoltad, hogy 44es cipőt vettél, amikor most 46-osoknak vannak írva? Az természetes, hogy minden cipőnek eltérő a számozása, erre most jöttél rá, már nem azért? :D Egy adott adidas cipő az lehet szűkebb fazonú, vagy akármi, ami miatt neked egy 45-ös méretezés az kényelmesebb, egy pumából meg lehet elég 43,5 (példa volt csak). Ezért kell a cipőket próbálni, mielőtt megvesszük, ezért nem szeretik ajándékba venni és egy kis lutri mindig van benne, hogy lehet az egyel kisebb-nagyobb kényelmesebb lett volna.


Nyilván ha eladod azt írd, ami bele van írva, ha úgy írod, hogy a mérettípust is odaírod, akkor nem köthet senki bele. Fr46, Fr46,5. Nem is értem még mindig ezt a 44-et honnan vetted...

2016. aug. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy vettem hogy ez kényelmes volt, es pont jo.Nem neztem meg a méretet De ezt is úgy, hogy 44es lábam van. Plot twist az is hogy két alkalommal is igy vettem, és most nézem hogy 46osok. 1et eladtam már
2016. aug. 6. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:
De ha eddig nem nézed meg a méretet, akkor miért lepődsz meg azon amit látsz? :D Szűkebb fazonok voltak kicsit, nagyobb kellett, egy ember lába amúgy se határozható meg egy méretbe, általában azt szokták mondani, hogy én 43-44-et hordok, tehát min. két számot. Ráadásul a másik cipőd is 44,5-es. 1,5-2 szám eltérés bőven lehet. Ez a sztori akkor lenne érdekes, ha megnézted volna, és most más van benne, vagy eddig mindig 41-et hordtál és úgy 46-os.
2016. aug. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!