Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Volt valaha olyan kiemelkedő...

Volt valaha olyan kiemelkedő kapus a foci történelemben aki 16 éves kora után kezdte el?

Figyelt kérdés
Értem én ezt arra is, hogy akár más poszton játszott de megsérült és onnan állt be a kapuba és sokra vitte.

2016. okt. 12. 15:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Régebbi időkben biztos volt. Ma már ez nem jellemző, hisz 16 éves korára egy játékosnál ki kell alakulnia, hogy milyen poszton(posztokon) játszik. Olyan meg nincs, hogy valaki gondol egyet(mondjuk egy csatár), beáll a kapuba és elkezd védeni. Egy kapusnál nagyon fontosak a reflexek és azoknak a fejlesztése. Ha mezőnyjátékos vagy, akkor nincsenek olyan reflexeid, mint egy kapusnak és másképp is viszonyulsz a labdához. Ezért is nehéz az áttérés és ezért sincs rá nagyon példa. Az olasz válogatott kapusa Buffon például mezőnyben kezdte, de még nagyon fiatalon átállt a kapuba(milyen jól tette), bőven 16 alatt. De ugyanez elmondható Tatarusanu-ról a román válogatott kapusáról. Ő nem szeretett futni és így lett kapus, de ő is nagyon fiatal volt még, mikor a gólvonalra került. És olyan, hogy valaki az utcáról sétált be 16 éves kora után, hogy védeni szeretne, mert állítása szerint jól tud, hát olyan sincs nagyon szerintem. A legmagasabb szintre úgy nem hiszem, hogy ellehet jutni. Meg azért látható a nemzetközi fociban is, hogy 16-17 éves kapusok akár már a felnőtt csapat 3. számú kapusai. De, akad, aki 1. számú pl. Donnarumma.
2016. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!