Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Csak engem idegesít a futball...

Csak engem idegesít a futball szakértők (bele érte azokat a szurkolókat akik azt hiszik magukról, hogy ennyire nem tudják normálisan értékelni a középhátvédeket?

Figyelt kérdés

És most leginkább Thiago Silavara gondolok, aki hátul olyan klasszis szintet képvisel és olyan korszakalkotó, mint elől Messi, és akkor jönnek ilyen hozzászólások, meg szavazások, ahol kifejtik nagyon nagy arányban, hogy jobb nála Godin, meg Ramos, meg Pique, meg Chiellini, meg ilyenek. Komolyan mondom, egyrészt röhögök ezen, másrészt már a falnak tudnék menni, egyszerűen ez vicc, olyan mint ha azt mondanák egyesek, hogy Messinél mondjuk jobb Di Maria, vagy Sterling, hát körberöhögnék komolyan...

Egyáltalán nem arról van szó, hogy most hibáztatnám bármelyik előbb fent említett védőt, nem arról van szó, hanem egyszerűen látszik, hogy még most sem veszik elég komolyan ezt a posztot, azért sincs érdemi vélemény, legalábbis általános körben.



2016. nov. 8. 21:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Na ezt jól megfogalmaztam... Mindegy a lényeget értitek.
2016. nov. 8. 22:02
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy ilyen összehasonlításnál sokat nyom a latba, hogy Silva az 5. szezonját kezdi a PSG-nél, ahol konkrétan annak a csapatnak nincs ellenfele. Nem véletlen tartják többre az általad említett védőket sokan, hisz erősebb bajnokságba játszanak, komolyabb ellenfelek ellen. Nem mindegy az, hogy Messi-t szerelsz egy meccsen 5-ször vagy egy Lacazette-t. Tehát Silva a bajnokság színvonala miatt van kicsit alul értékelve. Nemzetközi szinten ez ki is jön évről évre, hogy a PSG hiába áll kiváló játékosokból, látszik, hogy gyengébb bajnokságban edződnek.

Egyébként én is kiváló védőnek tartom, de sokkal többet kihozhatott volna a karrierjéből. Bármelyik topcsapat védelmébe befért volna szerintem, ahol még magasabb szintre is juthatott volna.

2016. nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Alapból ő a Milanban volt a PSG előtt, ahol Maldini tanítgatta, és még ő is elismeri, hogy még őt saját magát is túlnőtte Silva, szerinted ki van még rajta kívül a mai fociban aki akár csak megközelíthetné Maldinit Thiagon kívül, nem hogy megelőzze?

Értem én, hogy Ligue 1, meg minden, de nézd meg David Luizt, aki úgy 2 szinttel alacsonyabb kategóriába tartozik, mint T.Silva, a Monaco ellen már olyan szar volt, hogy kivágták, vissza ment a Chelseabe és most beárazza az egész Premier League-t. Pique, Boateng, Chiellini, Ramos rengeteget hibázott, nagyon sokszor szidták őket a szurkolók, csak ezt hajlamosak elfelejteni. Silva olyan lazasággal vesz le a pályáról bárkit, hogy az hihetetlen, nézd meg, amikor a City, a Barca, vagy a Real ellen játszottak, hidd el ott se kellett megerőltetnie magát, olyan nívót képvisel a szememben, mint Messi.

Egyébként én Lyon szurkoló vagyok :D szóval én csak kritizálhatnám, de nem találok fogást, max nagyon nagyon ritkán demotivált, ami picit meg is látszik, de ez tényleg olyan, hogy egy szezonban, max kétszer, és akkor sem követ el olyan hibát, amit egy laikus észrevenne. A Lyonra visszatérve Lacazette azért egy 40 millió eurós csatár, nyilván valamikor nincs formában, főleg a sérülések után szokott ez lenni, de még is csak névnek tekinthető és amit még ide kapcsolódik, habár én nagyon bírtam Umtitit, sehol nem volt a brazilhoz képest és alapembernek számít a Barcaban, és ódákat zengenek róla a szurkolók (a City meccs kivételével).

2016. nov. 9. 16:21
 4/9 anonim ***** válasza:
hát, valami oka kell legyen, hogy nincs BL-re esélyes csapatban... mert a PSG nem az.
2016. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért tavaly a City ellen elég csúnyán beégtek és abban Silva is benne volt. Az ellen a City ellen, amely kb. egy értelmes támadást nem tudott az elődöntőben a Real ellen vezetni. És itt jön ki az amit mondtam, hogy nem azért van alul értékelve, mert rossz védő lenne vagy bármi, hanem mert "gyenge" bajnokságban edződő csapatban játszik.

Nem lebecsülve Maldinit vagy bármi, mert egyik kedvencem. De őt sem lehet összehasonlítani Silva-val, mert abszolút más korból jönnek, tehát az ilyen nyilatkozatok kb. csak hízelgések.

Umtiti pedig még fiatal, simán lesz olyan kaliberű védő, mint Silva.

2016. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"hát, valami oka kell legyen, hogy nincs BL-re esélyes csapatban... mert a PSG nem az."


A pénz, a PSG elnöke azzal fenyegette meg a Barcat, ha nem hagyják békén Silvat, akkor ők kivásárolják Messit. Magasan ő a legjobban kereső védő a világon. A PSG BL esélyes lett volna Blancal, ha egy kicsit több szerencséjük van.


"Azért tavaly a City ellen elég csúnyán beégtek és abban Silva is benne volt. Az ellen a City ellen, amely kb. egy értelmes támadást nem tudott az elődöntőben a Real ellen vezetni."


Azon a meccsen a PSG komplett középpályája hiányzott, egy teljesen szokatlan szisztémában 3 védős rendszerben játszottak, aki ott hibázott a pályán az Aurier volt, de ő s tehetett róla, hogy kh-ként kellett játszania, egyébként nézd vissza a Real elleni idegenbeli meccsüket, milyen lazasággal játszák ki őket, az a csapat nagyon magas szintű volt, de nagyon rövid volt a kispadja, most meg Emery teljesen tönkretette.


"És itt jön ki az amit mondtam, hogy nem azért van alul értékelve, mert rossz védő lenne vagy bármi, hanem mert "gyenge" bajnokságban edződő csapatban játszik."


Lebecsülitek a francia ligát.


"Nem lebecsülve Maldinit vagy bármi, mert egyik kedvencem. De őt sem lehet összehasonlítani Silva-val, mert abszolút más korból jönnek, tehát az ilyen nyilatkozatok kb. csak hízelgések."


Maldini 5X BL győztes, a világ legjobb védőjének tartják a történelemben rengetegen, azért ha ő mond valamit arra oda kell figyelni, nagyon okos csávó.


"Umtiti pedig még fiatal, simán lesz olyan kaliberű védő, mint Silva."


Soha nem lesz olyan, pedig ha valaki lehetne vele kapcsolatban elfogult, akkor az én vagyok, aki a kezdetektől figyeli a pályafutását.

2016. nov. 10. 01:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Az egy 5 védős rendszer volt, mert wing-back-et alkalmaztak és profi játékosoknál ez nem probléma, hisz elvileg ismerik és tudják is alkalmazni. Egyébként a 2:2-es meccsre gondoltam, hogy abban Silva is benne volt. A Real ellen viszont tényleg jók voltak, de ott a Real is elég magas szinten futballozott.

Szerintem nem becsüli le senki, egyszerűen csak a francia liga az 5. a világon és kész.

Ismerem én is Maldinit, de mondom hülyeség hasonlítani, mert őt még bőven a 80-as 90-es években képezték, Silvat meg már a 2000-es évek elején. Figyelembe véve, hogy a foci majdhogynem napról napra fejlődik, kb. felesleges ilyen dolgokba belemenni, hogy ki a világ legjobbja.

Ebből kiindulva Umtiti valószínűleg jobb lesz, mint Silva. Silva pedig jobb, mint Maldini. Aki tehetséges és megkapja a megfelelő képzést az több, mint valószínű, hogy jobb lesz, mint az elődjei.

2016. nov. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek veled, és engem is borzasztóan idegesít. Silva játékát nem figyeltem annyira, mint te, nekem egy kicsit az szúrt szemet, hogy ahhoz képest a PSG néha elég sebezhető a nemzetközi porondon, hogy elvileg tényleg a világ talán legjobb belső védője játszik ott. Mondjuk ez sokrétű, mert lehet az edző hibája is, vagy a középpálya gyengesége, sőt amikor én kijátszani láttam a PSG védőket, akkor inkább David Luizt fűzték be nagyon csúnyán, akit én személyszerint nem is tartok túl sokra. Egyékbént a labdával is elsőosztályú, rengeteget passzol és nagyon pontosan, tényleg egy minőségi futballista és idegesítő, hogy az emberek csak az elől játszókra figyelnek, sőt szakértők jelentik ki, hogy hátul csak gladiátorok vannak, oda szinte mindegy kit raksz, Messi kell meg Neymar, és azzal lehet BL-t nyerni. Egy Thiago Silva-féle védő nagyon fontos láncszem lehet egy csapatba.. de én eddig is így gondolkodtam, Ronaldot egyáltalán nem is tartom az elitből kiemelkedőnek, Messit csak az egyik legjobbnak tartom, de mellette sokakat megemlitek, akár Silvat is. Godinnal egyébként mi a baj, szerintem ő is ott van a legminőségibb belső védők közt.
2016. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Barzagli vagy Hummels is elég ütős védők.
2016. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!