Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért bukok asztaliteniszben...

Miért bukok asztaliteniszben ha jó sok pont az előnyöm?

Figyelt kérdés
Általánosságban jól játszok ping-pongot de valahogy ha nyerek mongyuk 7:3 ra vagy 8:4 akor mindég felhozza valaki aki vel épp játszok és legyőz. Nem hiszem hogy az elején hagya magát nekem. Mit gondoltok elvesztem az önkontrolt vagy nem koncentrálok vagy mi a baj ? Mar nem tudom. Pedig az elején jóv megy...

2016. dec. 2. 14:14
 1/5 savanyújóska ***** válasza:
100%

Valószínűleg igen, fejben dől el, amennyire én látom, az asztalitenisz is koncentrációigényes sportág, lehet, hogya "biztos győzelem" tudatában kiengedsz, és ez okozza a visszaesést. De az is előfordulhat, hogy kevés trükköd van, és addigra megtanulják kezelni, esetleg pont olyanokkal hoz össze a sors, akik az elején gyengébbek, amíg nem melegednek be.


Így elsőre azon a vonalon indulnék el, hogy miért engedsz ki fejben, lehet nem ártana (ha tudsz, és fontos ennyire) visszanézni meccseket, hogy kívülről látszik-e változás a játékodban, testtartásodban stb.

2016. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elbízod magad, esetleg pont ellenkezőleg; vagy nincs annyira belemelegedve még az elején a másik. Az ellenkezőleget meg úgy értettem, hogy pl szerintem volt olyan, hogy Selena Gomez egyszer megijedt, meglátta, hogy mennyire szeretik, és utána már azért nem tudok egy időszakban olyan jól énekelni, mert utána már rágörcsölt, hogy nehogy elszúrjon valamit, mert akkor már nem fogják őt úgy szeretni, és félt, hogy nem fogják már őt szeretni, mármint ettől. Tudom, hogy kétszer írtam le , de szerintem így érthetőbb. Szóval félt, hogy nehogy elrontsa, mert akkor már mi lesz, ha már nem fogják őt szeretni. Mert annyira jól esett neki ez a sok kedvesség, és ettől, pont ettől megrendülhetett egy kicsit szerintem az önbizalma, hogy nehogy elrontsa, ráparázott. Meg pl nekem is volt ilyen, hogy nem fal mellett, és segítség nélkül sikerült a kézen állás, de annyira meglepődtem és megijedtem tőle, mert olyan ismeretlen volt még ez a szituáció, hogy tényleg az ismeretlenségétől kicsit megijedtem, és összecsuklottam, pedig addig tök jól tartottam, csak túlgondolkoztam. Mert a pingpong is szerintem például egy olyan dolog, amiben nem kell gondolkodni, nem kell túlgondolni, mert ha gondolkodsz rajta, akkor elrontod. Bátyámnak is volt ilyen, számítógépes játékban a legegyszerűbb, csak ugratókból álló pálya nem sikerült neki elsőre, én pedig megcsináltam egyből ,s zerintem ez tuti azért volt, mert ő el kezdett gondolkodni rajta, én pedig ösztönösen csak úgy ráhangolódtam a játékra. Szóval oda megérzés kell, intuíció, reflex. Mert ha gondolkodsz rajta, túlgondolhatod, túlkomplikálod. Szóval szerintem inkább csak csináld, csak mozogj és élvezd. Nem kell ebben gondolkodni. Lehet, hogy nem is feltétlenül kell figyelni közben az eredményjelzőt, mert eltereli a figyelmedet a játékról. Próbáld ki, hogy nem nézed, és nem is mondjátok hangosan a jelenlegi állást, hanem tök csöndben vagytok. Habár az se jó, mert akkor meg erre a gondolatra fogsz koncentrálni, ami szintén elvonja a figyelmedet a játékról. Szóval próbálj meg szerintem ellazulni, és egy picit kapcsold ki az agyad játék közben.
2016. dec. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*nem tudott
2016. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. dec. 3. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Görcsölsz. Fej baj. Változtass is alkalmanként ,ha valami nem megy vagy az ellenfeled jó egy dologban. Adj mást neki.
2017. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!