Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért mondja mindenki ezt "A...

Miért mondja mindenki ezt "A világ legjobb csapata" szöveget a Barcelonára?

Figyelt kérdés
Csak szerintem már tökre nem aktuális ez? 2010 körül oké lenne, mert 2009 BL győzelem, 2011 BL győzelem, de közte, meg utána is az elődöntőkbe véreztek el elég szorosan, a spanyol bajnokságot ekkoriban elég stabilan nyerték, bár már ekkor is erősnek éreztem, mert volt egy jó MU, vagy akár Chelsea, már Bayern is ekkortájt, meg persze Real stb., talán ezeknek az éveknek a Barca volt a legjobb csapata, ha egyet kell mondani, de azért le lehetett őket győzni, és bőven voltak szoros mérkőzéseik, akár volt, hogy ilyeneken is jutottak tovább (2009). De azóta? Észre kéne venni, hogy az utóbbi 6 év 12 BL döntőse közt 1x volt ott a Barca, ez lenne a nagy világ legjobb csapata (Atlético 2x, Real 2x, Bayern 2x, Chelsea 1x Dortmund 1x Juventus 1x és ugye most is már kiderült, h a Juve, Atlético, Real, Monaco 4-es közül fog vkinek növekedni ez a száma). Oké a 2015-ös Bl győzelmük tényleg nagyon meggyőző volt, de már annak a szezonnak is bőven voltak mélypontjai, igazából csak a szezon második fele volt nagyon erős, ahol mindent behúztak. Még a spanyol bajnokság is egyre többször csúszik ki a kezük közül, most tudtak 2t nyerni egymás után, bár a tavalyi már nagyon szoros volt, de idén szinte biztos h a Real nyer sztem. Mire föl, ők a legjobbak? Ezek az eredménysorok nem azt mutatják. Persze, ott vannak, egyik legjobbak, de az utóbbi évek alapján én a Real-Atlético kettőst mondanám kiemelkedőnek, megint ott vannak az elődöntőbe, az Atltéico most könnyebb ellenfeleket kapott, viszont a csoportkörbe verték a Bayernt, úgyhogy én a két maridit emelném ki, talán még inkább a Bayern a 3., a Barca aki pedig már sokadszorra esik ki a 8 közt - azért ezek már tendenciák - nálam úgy a Juve szintje körül van, sőt a Juve most felfelé ívelő formát mutat az utóbbi évekbe, a Barca meg egyre gyengébb. Nem tudom miért értékeli mégis mindenki úgy, hogy hú legyőzte a világ legjobb csapatát, akkor bármire képesek lehetnek, láttuk. A PSG-nél is ugyanez volt, már BL győzelmet adtak nekik. Szerintem ha továbbjut a PSG, ebben a körben tuti kiesnek, nem olyan jók ők, a francia bajnokit se vezetik, ink. a Barca ennyire pocsék, főleg az utóbbi hetekben-hónapokban. AKik ebben a szezonban meggyőzőek az a Real, Atlético, Bayern (ink a végére állt össze jobban) és a Juventus. Szerintem jelenleg ez a világ négy legjobb csapata, a Barca kb. egy Monaco-PSG-Dortmund-Man City-Napoli-Roma szinten van, idén, van bennük erő, de ezek a csapatok már sokat bukdácsolnak, max. nagyon jó sorsolással tudnának egy BL-t megnyerni. Még a Chelseare lettem volna kíváncsi a nemzetközi porondon bízom benne, hogy ők is harcba lehetnének egy BL győzelemért. De a Barcával kapcsolatban nagyon elszálltak az emberek úgy érzem, és tényleg nem látom azt az ész érvet, ami alapján ezt mondják. Talán mert a spanyolt tartják A legjobbnak, és akkor ezt ált. a Barca nyeri, akkor ők a legjobbak? Vagy a sok góljuk miatt? (mondjuk a Realnak, de még a Dortmundnak, Bayernnek sincs sokkal kevesebb, de gondolom emiatt szokták kivenni az Atléticot mert aki nem támadófocit játszik, az már nem is lehet a legjobb) Vagy tényleg ennyire leragadtak a 6-8 évvel ezelőtti divatnál, tendenciánál, és ennyire nem tudják tartani a lépést a korral, a jelen és a jövő zenéjével? Mert az tisztán látszik, hogy a Barca a jelenleg, a közelmúlt eredményei alapján már egyáltalán nem verhetetlen, domináns Európában, az, hogy mi lesz pár év múlva még kérdéses, mert Enrique távozása után akár új Barca korszak is jöhet, de az tény, hogy az a nagy Barca korszak, a legendás Xavi-Iniesta-Busquets-Messi tengellyel már leáldozott, oké most van az MSN, de pont a gyengébb középpályájuk, védelmük miatt totálisan lehet őket semlegesíteni, úgyhogy csapatként messze nem olyan meghatározóak már.
2017. ápr. 20. 01:43
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

milyen mindenki? én nem mondom


amúgy meg ez évente változik

2017. ápr. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én sem mondom, bár volt idő, amikor mondtam. Mint ahogy mondtam már a Realra, vagy éppen a Bayernre is , amikor épp őket tartottam a legjobbnak.
2017. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért még mindig A világ legjobb csapata az így általánosan a Barcelona, és mindenki azzal példálozik, és ha valaki legyőzi őket, akkor istenek. Mindig a Barca az első számú csapat, amit említenek, majd jön a Real, még esetleg a Bayern, de utána már a többiek, Juve, Atlético ilyen futottak még kategória. Nem csak évente, hetente-havonta változhat, most nem ez a lényeg, de ha visszanézünk az utóbbi 4-6 év tendenciáira nagyon nem a Barca a nagy legyőzhetetlen már, ez kb. 2010 körül volt helytálló. Mégis az emberek 90%a, a közvélemény, mintha le lenne maradva, közbe már a nagy Barca tagjai is szépen lassan kiöregednek, Iniesta pld, Dani Alves, Xavi már nincs is ott ugye, de már Messi is 30 lesz. A mindenkit nyílván nem szó szerint kell érteni, de még a másnak szorítók egy része is ilyen félve kezelve a Barcát, hogy hú a legjobbak. Azt manapság szerintem már nehezebb kiütni egy Atléticot, Realt, vagy nem könnyebb egy Bayernt, mostmár a Juvet se.
2017. ápr. 20. 20:24
 4/14 anonim ***** válasza:

A Barcások a Barcát mondják annak, a Realosok a Realt, a Bayernesek a Bayernt. Amúgy egyértelmű, hogy jelenleg nem a Barca a világ legjobb csapata, de reagálok azért bővebben.


,,talán ezeknek az éveknek a Barca volt a legjobb csapata, ha egyet kell mondani, de azért le lehetett őket győzni, és bőven voltak szoros mérkőzéseik, akár volt, hogy ilyeneken is jutottak tovább (2009)"


MINDEN csapatot le lehet győzni, még akkor is, ha Istenek játszanak benne, és mindenkinek vannak szoros meccsei, akármilyen jó is az a csapat. Olyan, hogy valaki veretlenül megnyer mindent, soha nem volt, nincs, és nem is lesz. Egyébként én 2007-2011-ig mondanám a legjobb csapatnak a Barcát.


,,az utóbbi 6 év 12 BL döntőse közt 1x volt ott a Barca, ez lenne a nagy világ legjobb csapata (Atlético 2x, Real 2x, Bayern 2x, Chelsea 1x Dortmund 1x Juventus 1x és ugye most is már kiderült, h a Juve, Atlético, Real, Monaco 4-es közül fog vkinek növekedni ez a száma)"


Így van, de ilyen alapon ha a Dortmund most bejut a döntőbe, akkor már jobbak a Barcánál? Ez szánalmas. Egyébként az Atletico-Barca meccseken is láthatod, hogy az, hogy hányszor jutott valaki a döntőbe, semmit nem számít, attól nem lesz valaki jobb csapat.


,,az utóbbi évek alapján én a Real-Atlético kettőst mondanám kiemelkedőnek, megint ott vannak az elődöntőbe, az Atltéico most könnyebb ellenfeleket kapott, viszont a csoportkörbe verték a Bayernt, úgyhogy én a két maridit emelném ki, talán még inkább a Bayern a 3., a Barca aki pedig már sokadszorra esik ki a 8 közt - azért ezek már tendenciák - nálam úgy a Juve szintje körül van"


A Real tényleg kiemelkedő, az Atletico viszont idén nagyon nincs formában, szenvednek a bajnokságban is, és a BL-ben sem olyan meggyőzők, mint pl tavaly. Egyébként ilyen szinten már nincsenek nagy különségek, a pillanatnyi forma dönt, lásd a legutóbbi El Clasicot.. Egy meccsen bárki verhető. Amúgy a Real sem olyan bombaerős, csak idén szerintem egy topcsapat sincs olyan formában, hogy megállíthatná őket (talán a Juve)


,, Barca kb. egy Monaco-PSG-Dortmund-Man City-Napoli-Roma szintjen van"


Na itt konkrétan felsírtam :DD Ez egy vicc. Kezdjük ott, hogy már a felhozott csapatok között is nagy különbség van, pl a PSG vagy a Manchester City kerete és legutóbbi évek eredményei is sokkal erősebbek, mint a Monacoé, Romáé, Napolié, vagy akár a Dortmundé. Viszont láttuk mire képes a Barca, ha igazán akar, ezek szerint a vele egy szinten lévő csapatnak 6-ot rúgott, szerintem ez elég, hogy megcáfoljam ezt az egyébként nevetséges véleményt. Egyébként neked egy csapat mi alapján jó? Keret, az utóbbi évek elért eredményei, vagy valami más alapján? Csak, mert például a Barca támadósora, az MSN többet ér, mint a teljes Roma. A PSG-nél már neccesebb a helyzet, az egy fokkal jobb csapat, de ha mindkettő csúcsformában van, egy 3-1-es Barca győzelmet tippelnék. A Psg-nek idén nem jön ki a lépés, de ne csak a francia bajnokságot nézd, azt a Monacot, aki vezeti a bajnokságot, legutóbb 4-1-re győzték le. Ha az elért eredményeket nézzük, akkor a közelmúlt alapján egyértelműen a Barca a legjobb, keretügyileg 2 klub erősebb nála.


,,Még a Chelseare lettem volna kíváncsi a nemzetközi porondon"

Én is, ők is elődöntő-esélyesek lesznek a következő években, bár az angol csapatok a BL-ben köztudottan sz*rok.


,,de gondolom emiatt szokták kivenni az Atléticot mert aki nem támadófocit játszik, az már nem is lehet a legjobb"


Nem, az Atletico tényleg a legjobbak között van, de egyszerűen nincs azon a szinten keretügyileg, mint a Barca-Real-Bayern hármas. Emiatt, bár csapatként erősek, de nem tudnak feltörni ehhez a hármashoz. Ezért is kaptak ki mindkétszer a BL döntőben.


,,pont a gyengébb középpályájuk, védelmük miatt totálisan lehet őket semlegesíteni, úgyhogy csapatként messze nem olyan meghatározóak már."

Ez így van, a Barcának szüksége van 2 védőre és minimum 1 középpályásra. Amiben nagyon gyenge a Barca, az az, hogy nem tudják pótolni a kezdő 11-et, így ha rosszul állnak, nincs egy jó cseréjük, aki képes eldönteni egy meccset (egyedül talán Turan, de ő egyedül édeskevés.)

Ha mondjuk Iscot, Laportét, és Walkert megvennék, akkor keret alapján egyértelműen ők lennének a világ legjobbjai.


Zárásként, a lényeg az, hogy nincs egyértelmű legjobb ilyen szinten, egy meccsen képes a Barca is legyőzni bárkit, de jelenleg összesítve csak a harmadik legjobb klub a Real-Bayern duó mögött.

2017. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát, nagyon sok marhaságot írtál, már bocsi. Az Atléticonak sose ment annyira nagyon jól a bajnokságba, mint egy BLbe, mivel a játékuk sokkal inkább hordozza magába a 0-0s, 1-1s döntetleneket közepes csapatok ellen is, ha megnézed most is ezekből van a vesztett pontjainak nagy része, még néhány rangadót nem tudtak esetleg megnyerni, de ez lehet pech is, pld. 1. madridi derby a szezonba. Azon kívül csoportelsőként továbbjutottak a Bayern előtt, akit te eléjük raksz, most majd kiderül a Real ellen mit tudnak, de az Atlético egyértelműen egy meghatározó csapata a jelenkorunknak, sokkal inkább, mint a Barca, sőt talán még a Realnál is, egyszerűen az, hogy egy csapat közel legyőzhetetlen, mert ezen a szinten ahányszor kikap az Atlético az tényleg szinte semmi, viszont az-az 1-2 gól 10ből 9x stabilan jön, ez brutális, most majd kiderül, mert ha megint döntőbe kerülnek, akkor tény, h az egyik, ha nem a legjobbak és 100%, h nagyon nehéz dolga lesz a Realnak. A meccseket pedig értelmezni is kéne, nem csak azt levonni, h hát igen, bárki megverhet bárkit. A Barca nem olyan erős, a nagy MSN, aki szerinted egyenlő a Romaval, ami egy elvakult csatárfetisizálás egyrészt, másrészt nettó butaság, mivel egy jó csapat úgy kizárja őket, mint annak a rendje... visszatérve a Barcára, a PSG nem véletlen rúgott nekik 4et, az az első meccs sokkal jelentősebb volt, mint a visszavágó, nem mondom, h mindig 4 lenne köztük, de sztem most erősebb a PSG, mint a Barca, egyszerűen az történt, h egy buta, testidegen taktikával álltak, ki, mentálisan összezuhantak, de alapból nem voltak rendesen ott fejben, és így ilyen nevetséges módon kikaptak. Van ilyen, láttunk brazil németet is. Egy gól nem a Barca erejét bizonyította kb., és főleg azért jött ki ez az eredmény, mert a PSG volt iszonyat béna, magához képest. De még a 87. percben is 3-1 volt, és azért két 11es is volt, úgyhogy hagynám ezt a 6-1el való érvelést, nem volt releváns az a meccs. Az, hogy te nem nézed a német, vagy olasz bajnokságot ne az én hibám legyen, persze, h nem egy szint akiket felsoroltam, de kb. abba a vonalba van valahol a Barca, sztem onnan a legerősebb talán a PSG és a Dortmund, majd Monaco, Napoli, és én ide illeszteném be a Barcát, végül Roma, City kicsit gyengébb már náluk. A Dortmund remek csapat, nem véletlen lett csoportelső a Real előtt, ez a robbantgatás betett nekik, meg a Monaco amúgy se rossz ellenfél, egyébként nagyon jó focit játszanak, tavalyhoz képest kicsit gyengültek, de tavaly már a Bayern is majdnem el lett kapva, mondjuk idén 3ból 2x meg is volt az egymás elleni meccseken. Az a baj, h tényleg értelmezned kéne a meccseket, mert persze, h nem mindig ugyanaz az eredmény, és különbség jön ki, nüanszok és főleg taktikai felkészültség nagyban befolyásolhatja a meccseket, itt az idei év képéről beszélek, a Barca főleg idén már közel sem meghatározó, egy jó csapat, viszont egy olyan, akit Európában 8-10 csapat úgy le tud verni, ha megfelelően felkészül belőle, h azt akár megtudja később is ismételni, mert egyszerűen jobbak, ahogy a Juve is jobb volt. Már régebben is túl volt értékelve az erejük, ezért írtam, h nem voltak legyőzhetetlenek, igazából csak mindig ott voltak a szűk topcsapatok közt egy időben, és onnan, azok az évek alapján, talán ők voltak a legmeggyőzőbbek, ezt mutatja a két BL győzelmük is ott pár éven belül. Itt az összkép a fontos, egyértelműen látszik, h akik reálisan BL döntő szint, mert van valami olyan erejük, amivel egyszerűen más topcsapat se tud sokmindent kezdeni, kivéve az ő szintjükön lévőt az az Atlético, Real, Bayern, Juve, ez a négy kiemelkedő, meghatározó csapat. Azon kívül vannak jó csapatok, de ők már látszik, h a bajnokságukba is bukdácsolnak, nem elég stabilak, vagy még nem elég jók, ilyen tényleg a Monaco, BVB, Napoli, talán még a Spurst is ide sorolnám, és a Barca is már ide csúszott le. Nagyvonalakba ez látszik, h ez a két szint, talán én még az elsőbe besorolnám a Chelseat. Persze, h rengeteg átjárás van ez a két csoport közt, de azért nem véletlen, h akiket mondok vezetik a saját bajnokságukat, kivéve Atlético, de ők meg a Juve, Real társaságába BL elődöntősök. Az, hogy már valakire folyamatosan ráaggatjuk a címkét, h a világ legjobb csapata, kéne h mutasson is valamit, ez remekül leellenőrizhető, h az elmúlt 5-6 év BL döntőit v. elődöntőit megnézzük, mert az már sokszor ferdít, ha csak a győztest nézzük, persze ez se pontos kép, mi egyáltalán az?, de nagyjából látni lehet mik a tendenciák. Az amit felírtam teljesen kifejező adat, a Bayern, főleg ha még az elődöntőket is nézzük, az Atlético és a Real mindig ott van és nagyon meghatározóak, sőt a Juve is kezd feljönni ide. A Barca azért jobb, mint a Dortmund-Chelsea, mert mikor ott voltak, sokkal erőteljesebben voltak ott, de már legalább annyiszor meginognak az utóbbi évekbe, de viszont az azért látható a bajnokságokat tekintve, h gyenge egyik csapat se nagyon volt, jó a Dortmundnak és a Chelseanek volt 1-1 gyenge éve, de egyébként nekik is mindig jó csapataik vannak. A Barca már kezd egyre inkább ide tartozni az utóbbi év tendenciái alapján, nem pedig az Atléticoékhoz. Szerintem most két szint közt van, ha az utóbbi év meghatározó csapatai keressük, jobban húzza rá az ember a száját, mint egy Realra, Bayernre, de azért tény, h a Chelseanek, Dortmundnak kéne már egy ütős BL év mondjuk jövőre, h ott legyenek a Barcán, a döntőik se ma voltak már.
2017. ápr. 29. 03:18
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a Dortmund-Barca-City összevetés azért is helytálló, mert hasonló filozófia szerint, hasonló játékstílusban, taktikával játszanak. És mindháromra azt gondolom, hogy ez jó, akinél sikerül, azt le tudják dominálni, de bőven-bőven keresztülhúzható ez a játék, és akkor így nagyon egyértelműen le lehet őket győzni és/vagy nagyon sokszor nem működik a játék, és akkor jönnek a pontvesztések kisebbek ellen is, tendenciózusan. Az idei év alapján sztem a Barca kb. egy Dortmund szint, a City kicsit gyengébb, állítom, h a Barca robbantgatás nélkül is jó eséllyel kiesett volna a Monaco ellen, ahogy a City és a BVB tette.
2017. ápr. 29. 03:22
 7/14 A kérdező kommentje:

"Nem, az Atletico tényleg a legjobbak között van, de egyszerűen nincs azon a szinten keretügyileg, mint a Barca-Real-Bayern hármas. Emiatt, bár csapatként erősek, de nem tudnak feltörni ehhez a hármashoz. Ezért is kaptak ki mindkétszer a BL döntőben."


Bocs, de ez nettó hülyeség. Azért kaptak ki a BL döntőben, mert a 90+. percben jött egy Ramos fejes, meg mert nem rúgják olyan jól a 11eseket. Komolyan ne már, hogy ilyen két paraszthajszálon múló vereséget megideologizálj, főleg abban, h itt mutatkozik meg h gyengébb a keret... könyörgöm. Egyedül az mutatkozhat meg, h megint az Atlético taktikájának van egy hátulütője, ezzel az egy gólra megyünk filozófiával mindig szorossá teszik a meccseket, és így nagyon sokszor meg is szívják, az olyan csapatok, akik a taktikájukból adódóan képesek jó formában 3-1re nyerni vetélytárs ellen, viszont 2-0ra is ki tudnak kapni előtte mondjuk ugyanattól, rapszódikusabbak, azok sokkal élesebben tudják eldönteni a BL döntőket, az Atlético a játéka által mindig beleesik ugyanabba a hibába, h vagy egy tizenegyesen, vagy akár egy késői gólon is múlhat a sorsuk, vagy egy meccs közbe berúgott szabadon, büntetőn stb-stb. De akik ennyiszer ott vannak az elődöntőbe, döntőbe, azok jelenkorunk egyik legjobbjai. A keretet meg olyan tekintetben lesz*rom, h ez a ki mennyit ér, mennyi az ára, mekkora játékosnak mondják viszonylatba foglalkozzak vele. Nem ér semmit, sztem az Atlético kerete is ugyanolyan erős, a keretnek egyedül az a szerepe, h azt a rászabott taktikát képes legyen magas szinten végrehajtani, az Atlético magas szinten, szinte hiba nélkül védekezik, csapatszinten, emellett mindig megtudják játszani az két-három kreatív, gyors támadójukat, akik gólt szereznek, az Atlético keretének a teljesítménye közel 100%os. Persze, kérdés, h mekkora az edzőnek a szerepe abban, h ilyen szinte felhozta ezeknek a játékosoknak a teljesítményét, valszeg több, mint Enrique-é a Barcában, vagy Guardiolaé a Cityben főleg, h jobb is az Atlético, de ez már egy másik kérdés, ez nyílvánvaló, h mindig az edző teremti meg annak a körülményeit, h egy kiváló játékos, kiválóan játszhasson, mert anélkül, csak egy jó képességű játékos felejthető játékát fogjuk látni, mint mondjuk amikor tavaly szétzuhant a Chelsea. Amúgy nem gondolom, h Filipe Luis, Godin, Koke Griezmann, Carrasco, Gameiro nagyon rosszabbak lennének egy Carvajal, Marcelo, Bale, C. Ronaldo, Modric, Kroos szintnél, talán picit veretesebb a második sor, de ez lényegtelen, ha pályán az első ugyanazt hozza, nem meghatározóbb, erősebb egyértelműen a másik, és totál nyitott bármelyik meccsük.

2017. ápr. 29. 03:39
 8/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a Juventust úgy tűnt 10 meccsen se nagyon tudnák egyszer se legyőzni, ahhoz képest, h a Barca egyértelműen jobb náluk :D. És a Barcának megvan azzal a bitang keretével az a superskillje, h lassan bárkitől képes kikapni (Depor, Alaves...), főleg ha kicsit erősebb, még megalázó vereséget is tud szenvedni (PSG, Juve...). Azért ez egy elvileg gyengébb Dortmunddal se történik meg többször, sőt, talán még kevesebbszer, a Bayern meg kitől tud egyáltalán ilyen vereségeket szenvedni? Vagy a Juve, Real, Atlético? Még talán a Chelseanél is feltenném ezt a kérdést... ezért mondom, hogy ez az 5, a top5, utána még erős csapatok kétségtelenül a Barca, Dortmund, Napoli, akár a Leipzig is, ők tudják szorongatni a nagyokat, de max nagyon jó sorsolással és/vagy szerencsével érhetnek oda, egy BL győzelemre.
2017. ápr. 29. 03:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezt írtam, egy meccsen bárki verhető (most az utolsó kommentedre reagálok) Egyébként elég vicces, hogy a Dortmunddal jössz, mikor 16 győzelmük, 9 döntetlenük és 6 vereségük van :D

A keretnek igenis nagyon fontos szerepe van. Egyébként látom nagyon szereted az Atleticot, csak sajnos ettől még nem lesz igazad, a Barcelona SOKKAL erősebb csapat (nézd meg a legutóbbi Barca-Atletico meccseket, egyszerűen egyértelmű a különbség), az is tény, hogy az Atletico idén nincs olyan formában, mint az elmúlt években, ahogy a Dortmund sem (még azt a 2. helyet sem hozzák a Bundesligában, pedig azt nagyon illene).

Nem kell túldramatizálni a dolgokat, egy csapatot csupán két dolog határoz meg, egy edző, aki a taktikáért felelős, és a keret, akik a taktika végrehajtásáért felelősek. És minél jobb a kerete egy csapatnak, annál jobban tudják végrehajtani azt a bizonyos taktikát.

Egyébként tény, hogy az Atletico kevés gólt kap, tény, hogy nagyon jó védelme van, de egyszerűen nincs azon a szinten, hogy BL-t nyerjen keretügyileg, ezért nem is sikerült egyszer sem. Valóban a végén jött a gól, és igaz, hogy az Atletico a szoros 1-0-ás meccsekre játszik, ez azért van így, mert a keretük erre a feladatra a legalkalmasabb. Ha támadóbb játékot játszanának, akkor nem tartanának itt, ez egyértelmű. Viszont a középpályán és a támadóharmadban is kéne egy komolyabb erősítés, ha tényleg BL-t akarnak nyerni, mert a középpályájuk Koke-n kívül gyenge, támadóharmadban Carrasco ok, Gaitannak nem megy, Griezmann ok, és ennyi, Gameiro van még, nem rossz játékos, de nem világklasszis.

Egyébként, szánalmas hogy ezen rugózol, mikor leírtam az előzőnél is, hogy a Barca NEM A VILÁG LEGJOBB CSAPATA JELENLEG. Értelmezed is az írásom, vagy csak olvasod? A Barca jelenleg a világ 4. legjobb csapata, az első három a Real, a Bayern, a Juve, majd a Barca. Hidd el, az Atletico nincs azon a szinten, mint ezek, bár az 5. legjobbnak mondanám. A PSG egy jó csapat, de megragadtak egy szinten (top 8-16), ahonnan képtelenek feljebb lépni, egyszerűen nem lehet velük végső esélyesként számolni. Pedig ott megvan a keret, ott egy jó edző hiányzik, és egy megfelelőbb taktika.

Hogy rátérjek a Barca-Juve párharca, amit te előszeretettel emlegetsz, igen a Juve egyértelműen, megérdemelten jutott tovább, mert a keretük hasonló, sőt, talán jobb, mint a Barcáé, edzőben pedig Allegri egyértelműen jobb, mint Enrique. A 2015-ös BL döntőben akkor miért nem a Juve győzött? Ugyanazaz az edző, hasonló taktikákkal. Elmondom, azért, mert a Barca kerete akkor még lényegesen jobb volt. Azóta elment Alves, kiöregedett Iniesta, és egyszerűen Enrique alatt elfáradt a csapat.


A lényeg, hogy ha a Barca bevásárol a nyáron, és egy jó edzőt kap, akkor ismét a világ legjobbjai lesznek.

Fact.

2017. ápr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jó, leírom mivel nem értek egyet...


Egy meccsen bárki verhető... nem igaz, sztem ez kissé egy frázis, de igaz, h egy-egy meccse nem bizonyítja egy csapat erősségét a két csapat közti különbséget nem tükrözi tökéletesen, ezért kell a tendenciákra jobban figyelni v a játék képét nézni.


A Bundesliga a világ talán legerősebb bajnoksága, ha megnézed nincs gyenge csapat, nem úgy, mint a spanyolba, közbe rengeteg tehetség van, akik a PL legjobb csapataiból is kiemelkednének, csak még nincs akkor nevük, hanem majd 1-2 év múlva lesz, amikor elviszi őket 1-1 PL csapat, mint eddig ált., de addigra már újak és jobbak lesznek náluk a Bundesligába. A Dortmund nem olyan jó, mint tavaly de látszott, h a világ egyik legjobbja Realt legalább úgy szorongatta, mint a Napoli, úgyhogy teljesen reális h egy szinttel lejjebb, de közevetlen a legjobbak mögé teszem őket is. A Barca kicsit azért más tészta, mert ha működik a játék, akkor képesek kicsit a 2 szezonnal ezelőtti önmagukra emlékeztetni, de máskor meg még a BVB-nál is nagyobb zakókba tudnak belefutni, rapszódikusabbak idén, de nem véletlen h kétszer, még nem is feltétlen a világ legjobb csapatai így le tudták őket dominálni, ezért raknám a Barcát egy szinttel lejjebb, kb. a Bundesligába ők is valahol a BVB, Leipzig környékén jönnének, ezt hidd el nekem. A Leipzig, Hoffenheim is brutál jó csapatok, nagyszerű edzőkkel és tehetségekkel, úgyhogy ne higgyük azt h a Dortmundnak ez meg az illene, mert nem illene, a Leverkusen aki továbbjutott a Spurs előtt is megragadt a középmezőnybe, a Schalke se volt olyan gyenge azért az ELbe és ők is egy középcsapat, úgyhogy a Dortmundtól ez bőven jó helyezés, ezzel a fiatal kerettel ez kb. a max még a Bl és a kupa mellett, ne becsüljük le a Bundesligát. És a Barcának is van 6 X és 4 vereség, ami lehet nem annyi, de nézzük meg milyen csapatoktól is kikaptak, meg én a Barcát a mostani forma alapján is rakom ide, év elején még jobbak voltak azért. Senki nem modnta, h a keret ne lenne fontos, de az Atléticonak nem feltétlen gyengébb annyival a kerete, mint sokan állítják, a középpályán Gabi és Saúl is nagyon jó, Koke már inkább szélső és a támadásokat segíti... de a lényeg, h ne gyere nekem kerettel, mert a Mancheter Utd, vagy a Man City keret alapján TOP5ös az egész világon, mégis a 15be raknám max. be őket. Most ne ragadjuk le a Barca - Atlético meccseknél se, egyébként nem olyan rég volt amikor kiütötte az Atlético őket a BLből, de ha ennél leragadunk akkor én is érvelhetek azzal, h a Dortmund meg idén 2x verte meg a Bayernt, oké volt egy fölényesebb Bayern győzelem, de akkor minimum azért egy szinten vannak, nem? Az Atléticonak sajnos nem pályája annyira a bajnokság, mert a játékukba benne van, h sokszor nem tudják eldönteni a meccset egy jobban védekező csapat ellen. Ugyan olyan jók mint a Real, csak a Real 6-0ra nyer, amiből lehet engedni, mert ha nincsnek olyan jó formába, kicsit felszívja magát a másik csapat stb-stb. akkor is lesz egy 2-0. Az Atlético viszont 3-0ra nyer max., amiből könnyen lehet 0-0, 1-1. De ez h-lyeség 1xűen főleg h sokkal erősebb, az Atlético miért elődöntős és volt döntős az utóbbi évekbe is? Azért biztos vagyok benne h nem ilyen orbitális mákkal jutottak volna tovább a PSG ellen, nem kaptak volna így ki és a Juveval is egy ki-ki meccset játszottak volna... Összességébe nézzük a dolgokat, mert egymás ellen két konkrét csapat eredményét más is befolyásolhatja. A Juve mondjuk teljesen ki tudta zárni az MSNt, már a labdakihozataloknál letámadta a Barcát, és így jött nekik 3 gól. Most mi van, ha az Atlético egyébként nem rosszabb, mint a Juve, csak ez pont nem megy nekik a Barca ellen (rég nem láttam már Atl - Barca meccset bevallom), inkább beállnak védekezni, amit elég jól lehoznak, de legyőzni nem tudják olyan mértékben a Barcát, így nüanszokon vagy 1-1 góllal kikapnak, v x, vagy esetleg 1 góllal nyernek... de ettől nem rosszabbak csak egyszerűen azzal a játékkal, csapattal szemben még nem tudnak úgy fellépni, mint a Juve, így ilyen tekintetben egy szinten van a Barca-Atleti és a Juve jobb náluk, de a Barcával szemben az Atléticonak ez a legrosszabb forgatókönyv, ők senki ellen nem indulnak esélytelenül, alig bírja bárki is legyőzni őket, ami a Barcánál már nincs meg, mert többen, kicsik is, és sokszor megalázóan legyőzték őket, úgyhogy ebben a tekintetben, meg az Atlético nyugodtan mehet a Juve szintjére, a Barca meg egyel alább. Az Atlético formáját várjuk meg, én a bajnokságból egyáltalán nem indulnék ki, sőt a rangadókból se, amit most gyakrabban elveszettek ott, a BLben eddig hibátlanok és ha kiejtik a Realt, vagy nagyon nagy partiba lesznek és megint valami 11esekkel csúsznak le, akkor ugyanoda raknám az Atléticot, a Bayernt is megverték a csoportban, nem rosszabbak ők sztem, de ez majd most eldől, h ott lesznek e a döntőben, esetleg meg nyerik-e, ez a 2-3 meccs pont befogja bizonyítani, h rosszabbak e vagy sem.


"És minél jobb a kerete egy csapatnak, annál jobban tudják végrehajtani azt a bizonyos taktikát."


Na, de akkor az Atléticonak miért nincs jó kerete? Majdnem tökéletesen végrehajtják azt a taktikát.. vagy miért következne a védekező felfogású, kontrázós taktikából, h egy csapat azért csinálja mert gyengébb? Szerintem a foci a gólról szól, semmi másról, nem az-az erős aki dominálja a játékot és birtokolja a labdát, vagy gólerősebben, gólratörőbben játszik ezt el lehetne felejteni... Az Atlético vagy a tavalyi bajnok Leicester épp úgy lehet a világ legjobb csapata, ha az erő megvan bennük, h bárkit legyőzzenek és tudják hozni azokat az eredményeket, a Leicester pl. a szigeten tudta, és megérdemelten lettek Anglia legjobbjai, mert azok voltak, hiába birtokolta a City vagy az Arsenal többet a labdát.


Ezt meg tényleg zárjuk már le, akkor megegyezem abba, h a 2014es döntőt megérdemelten nyerte a Real, mert tényleg jobbak voltak, ez kiderült a hosszabbításban is, de légyszi itt se ideologizáld meg, h pont a keret erőssége miatt jött az a 90+3. vagy hanyadik percben az egyenlítő gól. A tavalyi döntőn meg légyszi pláne ne tedd ezt, mert 11esekkel maradt alul az Atlético ami nettó szerencse, egy orosz rulett az egész, egyébként megtanulhatnának 11eseket rúgni, mert nem egyszer fog még sor kerülni erre, abban biztos vagyok. Meg egyébként tavaly megmondom őszintén h szerintem az Atlético volt a világ legjobb csapata. A bajnokságban is alig maradt le, a BLben a két nagyot, a Barcat, Bayern egymás után győzte le, a Real egy könnyű ágon, egy jó döntő meccsel húzta be a győzelmet, de még ott is 11esek kellettek nekik. Mondjuk abban igazad lehet h ahhoz képest gyengültek idén, de hát ahhoz képest lehet is, talán a tavalyi volt a legjobb Atléticos év, a bajnoki címes, BL döntős événél is jobb. Az Atléticonak talán egy jobb belső középpályás kéne, mondjuk egy Kanté, és akkor már abszolút a világ legjobbjai lennének, ebben biztos vagyok. A PSGre igaz amit mondasz, de Emerybe kicsit csalódtam, de a Barca se jár jelenleg előrébb, mint ők. Azt értem, hogy 3.-4.nek tartod a Barcát, csak sztem az is túlzás, mert kb. 6-10. van valahol a Barca, talán TOP10ből én se hagynám még ki.


Az igaz, h jöhet egy újabb Barca korszak, v ott lesznek megint a 3ba, de az biztos h ennél nagyon lejjebb már nem fognak ereszkedni, akkora brand ez a csapat és annyi pénz van benne, de azért ezt még nem kiabalnám el előre, h hol lesznek :D. A Barcával az a baj, h azóta nincs olyan formában Busquets főleg, de Iniesta se, és igen a szélsővédők hiánya is súlyos, Alves még a végefele is klasszis volt, most is az, Alba is sokszor sérült volt mostanában, Vidal sérülése is nagy érvágás. így nem igazán tudják eljutattni a labdát a támadóharmadba, az MSNhez, nagyon könnyen megzavarhatók a labdakihozatalokba. Ha Busquets újra olyan szinten játszana, mint tavaly, már egy óriási segítség lenne. Egyébként ez a túlzott MSN függőség, ami Enrique alatt teljesedett ki is eléggé a visszájára fordult, egyszerűen ami két éve működött, az már a középpálya és a széljáték gyengesége miatt lett teljesen hatástalan, totálisan ki tudják zárni az MSNt és a Barcának egy nagy tehet lett csak a vállán, h mindig rájuk támaszkodtak és rájuk kell támaszkodniuk, és ha valaki ezt meg tudja akadályozni akkor széteshet a Barca, és valszeg vhonnan innen eredeztethető a rapszódikusság, ami miatt főként nem raknám 4be 5be őket, mert oké, h játszanak néha egy nagy meccset a Reallal, de azt a Dortmund, Napoli is tudja. Túlságosan MSN függő lett a Barca, nagyon meggyengült a középpálya, a védősor se elég erős, nem jó az régen mindig kiválóan működő széljátékuk. A gyenge középpálya miatt már simán el tudják tőlük venni a labdát és a védősor, ami egyértelműen nincs Juve, Chelsea, Atlético, de még Real szinten se, nagyon sokszor zavarbahozható ezután. Ami miatt szinte bevehetetlen volt a Barca kapuja és 20 gólt se kaptak egy szezonba, az most nagyon nem működik Barca módra.

2017. ápr. 30. 06:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!