Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha kezdőként először lassú...

Ha kezdőként először lassú mozdulatokkal gyakorlom cselekhez szükséges labdakezelést, az ér valamit, vagy semmire sem jó?

Figyelt kérdés
És ha jó taktika, akkor mennyi ideig szabad így csinálni, és mikor kell gyorsítani?
2017. aug. 14. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

aha,ez a matekos gyakorlási mód.

a gitár skálázásnál metronómra is úgy megy,hogy elindul egy ütem,közben megy a skála.

amikor már könnyen megy,akkor gyorsabbra rakom az ütemet és indul elölről.

a végén már olyan gyors,hogy komfort zónán kívül vagyok és maximálisan figyelnem kell,hogy le ne maradjak az ütemtől és ne legyen görcsös a játék.

az már más kérdés,hogy a focira ez mennyire ültethető át és hogyan lehet kontrollált keret között fokozatosan gyorsítani mert a focihoz nem értek,de szerintem az összes megtanulható mozgásformára adaptálható ez a fajta tanulási folyamat.

2017. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! :)

Én is azt tapasztalom azóta, hogy beválik a focira is - legalábbis egyelőre

2017. aug. 16. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!