Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Focizni szeretnék. Hogy...

Focizni szeretnék. Hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Az eggyik barátnő elhívott tegnap a foci edzésére.Ahogy néztem őket megjött hozzá a kedvem hogy én is járjak de konkrétan semmit nem tudok a fociról pl.:szabályok,felállás stb.:/ Valaki felvilágosítana hogy miket kell tudni egy kezdőnek?

13/L



2017. aug. 14. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudok hozzátenni hogy ti lányok hogy tanúltok focizni, de próbáld meg a labdekezelést fejleszteni, bólyákközt vezetni a labdát, próbálj nagyokat ugrani, és fejjel eltalálni a labdát. Csak is akkor lőjj a cipőd elejével (csőrrel) ha messze vagy a kaputól, és meg akarod a levegőben csavarni a labdát. ( bár ez sem ilyen egyszerű) ha a kaputól közvetlen állsz csak próbáld meg belsővel beguríttani, így a kapus nem tud barúvt végrehajtani. Vagy hogyha a kijön a kapuból a kapus, emeld át a feje fölött, és ha elég ügyes vagy gól lesz. De mint mondtam, ezt is gyakorolni kell. Szabályokról röviden: Hogyha lepasszolod a kapusodnak a labdát, ő nem foghatja meg mert az szabálytalan. (Büntető rúgas jár érte 11 méterről) a kapuhoz közel (16 - oson belül) meglöksz/felrúgsz valalit ugyanúgy 11 jár érte. És még sárga lapot is kaphatsz érte, amiből ha egy meccsen kettőt kapsz, pirosat ad a spori, és akkor kikűldenek. Ha az ellenfeled támad sose rúgd fel, főleg hátulról mert az is piros, mert gólhelyzetben lévő játékost akadályoztál. A lest elég bonyolúlt elmagyarázni, annyi a lényeg hogyha úgy kapsz labdát hogy nincs előtted védekező játékos a spori lest fúj. A szöglet akkor van, ha a kapus a vonalon túll kiüti a labdát, ekkor a szögletzászlótól befele megy egy rúgás, és ha ügyes vagy, gólt fejelhetsz/rúghatsz. Ajánlom nézz meccseket ott leshetsz pár trükköt, és talán jobban is megérted. Remélem kicsit tudtam segíteni.
2017. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Vegyél egy labdát
2017. aug. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!