Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mennyit keres kb egy NB 2es...

Mennyit keres kb egy NB 2es női focista?

Figyelt kérdés

Vissza akarnak engem húzni a régi csapatomhoz,ami most alakult újjá...azt szeretnék,hogy visszamenjek de nem tudom

Egyébként ha ez számít 17 éves vagyok:D



2017. szept. 22. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kb semmit. itthon nem nagyon van pénz a női fociban.
2017. szept. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem pont az ellenkezőjét mondták :)
2017. szept. 22. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha megmondták mennyit keresnek, mi a kérdés?
2017. szept. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem megmondták...csak ismerőseim mondták,hogy menjek és csináljam mert sok pénz van benne
2017. szept. 23. 11:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah. Szóval az ismerőseidnek fogalma sincs róla, csak azt látják, hogy az első osztályú férfi fociban sok pénz van, és így gondolják, hogy máshol is.
2017. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Te konrétan járszottál mar nb 2 nőiben (sztem egyébként fiú vagy :D ) vagy van ismerősod aki itt játszik?
2017. szept. 23. 15:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Laikus vagyok. Gondolom mindenképpen havi bruttó 127500 Ft fölött (ez a minimálbér 2017-ben), ha főállásban tudja csinálni. Egy szakmunkás garantált bérminimuma 2017-ben bruttó 161000 Ft. [link]


A férfi NB II-ben nagy fizetésekről írnak.:

[link]


De írnak ilyet is férfi NB II-ről.:

"Egyébként mindenki azt gondolja, hogy a focista élet fenékig tejfel…igen, addig, amíg megkapják a fizetést időben, vagy egyáltalán megkapják. Amikor hónapokon keresztül a te önkormányzati fizetésedből kell élnetek, holott élhetnétek jól is, akkor azért elgondolkodsz dolgokon…ja, és nem tehet semmit, mert ha kinyitja a száját, akkor még a kispadról is kipenderítik valami átlátszó ürüggyel. Amikor jön a karácsony és hónapok óta nincs fizetés, aztán előtte 2 nappal valami kis alamizsnát odadobnak nektek. Tudom, hogy sokan úgy vélekednek, hogy a focisták nem érdemelnek semennyi fizetést, de… Én akkor is úgy gondolom, hogy mindenki előtt ott állt a lehetőség, hogy focista legyen…minden kisfiú álma az, hogy híres játékos legyen, de nem mindenki küzd az álmaiért." [link]


Én laikus vagyok. Egy államilag finanszírozott testnevelési főiskola mellett lehet csinálni esetleg? Ill. pl. ha fősulis vagy -akár levelezőn- és igazolt játékos, ösztöndíjakat külföldre lehet pályázni (ERASMUS, Campus, stb..). Volt egy angliai ismerősöm, aki diplomát csinált és a londoni egyeteme női focicsapatában sportolt.

2017. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolso,köszönöm!
2017. szept. 25. 21:37
 9/10 BrekiX ***** válasza:
100%
Egyébként engem is érdekelne,hogy mennyit keres egy NB2es női focista,mert hamarosan eljön az az idő,hogy a felnőttben is kéne játszani,és nem jönne rosszul egy kis zsebpénz :D
2017. szept. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen az MLSZ honlapján.:


Sportszakemberekre megadott juttatások.:

Futsal, női NB I.: Havi bruttó 200 000 Ft.

Egyéb megyei szintű amatőr csapat, havi bruttó.: 150 000 Ft


"II./1. Személyi jellegű ráfordítások

Amatőr sportszervezetek esetén személyi jellegű ráfordítások jogcímen kizárólag felnőtt

csapatokhoz köthető személyekre lehet támogatást igényelni.

A személyi jellegű ráfordítások jogcímen belül az edzői díjak, juttatások legmagasabb

elszámolható mértékét az MLSZ az edző végzettségétől függően állapítja meg. Ez arra

az esetre is vonatkozik, ha egy sportszakembert több sportszervezet is foglalkoztat. Az alábbi

táblázat a foglalkoztatott edzők egy főre jutó maximálisan támogatható/támogatandó havi

bruttó juttatását mutatja (teljes munkaidőre vetítve):

adatok Forintban

Edző végzettsége:

UEFA "pro"

UEFA "A"

UEFA "B"

Egyéb

Havi elszámolható bruttó

juttatás maximuma

500 000

400 000

350 000

300 000

A sportszervezet vagy alapítvány munkavégzésre irányuló jogviszonyban lévő (személyi

jellegű juttatásban részesülő) sportszakembereire vonatkozó felső támogathatósági szint a

sportszervezet besorolásától függően kerül meghatározásra. A főállású (napi 8 órás

foglalkoztatású) munkatársak egy főre jutó maximálisan elszámolható havi bruttó juttatását az

alábbi táblázat tartalmazza:

adatok Forintban

Sportszervezet

besorolása

NB I vagy

RUK

NB II vagy

Alközpont

NB III

Futsal és

női NB I

Egyéb, megyei

szintű amatőr

csapat

Havi elszámolható

bruttó juttatás

maximuma

350 000

350 000 200 000

200 000

150 000

Nem támogatható e jogcímen – semmilyen munkakörben - hivatásos játékos részére kifizetett

juttatás.

Hivatásos sportszervezetek (felnőtt férfi nagypályás NB I, NB II, felnőtt férfi és női futsal NB I

és női nagypályás NB I) esetében az Értékelési Elvekben meghatározott kvóta alapján számolt

elvi támogatás összege csak az utánpótlás-nevelés jogcímre értendő. Hivatásos

sportszervezetek személyi jellegű ráfordításaira jóváhagyható támogatás ezen felül értendő.

A felnőtt férfi NB I és NB II osztályokban a de minimis értékhatár figyelembe vételével, míg a

többi hivatásos csapat – kivéve hivatásos NB III felnőtt férfi nagypályás - esetén az indokolt

mértékig az (utánpótláshoz nem tartozó) személyek bére, de legfeljebb 5 millió forint

támogatási összegig hagyható jóvá személyi jellegű ráfordítás jogcímen támogatás." forrás: [link]

2017. okt. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!