Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Gerincferdüléssel szabad vetődni?

Gerincferdüléssel szabad vetődni?

Figyelt kérdés

Elég komoly gerincferdülésem van, már szükségem van korzettre, azaz gerincfűzőre is. Az orvos azt mondta, hogy röplabdázhatok, viszont nem tudom, hogy szabad-e vetődnöm.

17/F



2017. dec. 30. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
5%

nagyon iq light vagy.

Ha van korzetted ami semmire se jó, az azt jelenti, hogy egész életedbe kerülted a tányér, üdítő, iskolatáska felemelését.

Fizikai állapotod mint egy 100 éves emberé.

Na szerinted a vetődés fiatalossá tesz?

A labdaütés szerinted erőssé tesz?

Elárulom izom kellett volna.

2017. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mostt melyikünk is az iq lightos :D Már elég régóta gerincferdülésem van, ami annak idején a kevés izom és a hirtelen növekedés miatt alatkult ki. Ez volt 2 éve, azóta rendzseresen jártam edzeni, megizmosodam és kb 3 hónapja voltam az ortopédusnál, aki fleírta a korzettet. És én csak annyi takartam megtudni, hogy a gerincferdülésem állapotán ron-e ha vetődök.
2017. dec. 30. 19:30
 3/5 anonim válasza:
100%

Az első valaszolónak annyi az esze mint egy tàl lepkének.. ;)

4 évig voltam fûzõs ami speciàlis gyógytorna mellett nagyon is hasznos.. ;) az èn gerincferdülèsem szinte teljesen megszûnt tőle. Korzettben ne vetődj mert èn abban sportoltam (kosaraztam) 1 évig de majdnem eltörtem a kezem amikor ràestem..

Szerintem azt a heti 1-2 edzést szerintem fûzø nélkül csinàld. De utana eløtte legyen rajtad! :)

2018. jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

#3-as vagyok megint.

Rontani nem hinném,hogy rontana rajta a vetődés. ;)

2018. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Nekem is gerincferdülésem van, bár nem túl súlyos,de attól még van. Én röpizek lassan 2 éve heti 2 vagy 3 edzésem van. Nekem is azt mondta az orvos, hogy nyugodtam sportoljak bármit csak mellette csináljam a shrot ( lehet nem így kell írni😅) tornát. Vetődni is rendszeresen szoktam mivel libero vagyok. Nekem még sohasem fájt miatta a hátam és a kontroll vizsgálat alapján nem is romlott. Nemtudom mennyire aktuális még a kérdés de remélem tudtam segíteni! 😊 17l
2018. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!