Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ki a valaha élt legjobb...

Ki a valaha élt legjobb futballista?

Figyelt kérdés

2018. jan. 2. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokaktól hallottam, hogy Puskás Ferenc a valaha élt legjobb futballista. Nem csak magyarok vélik így. A Manchester-i Futball-múzeum a világ legnagyobb labdarúgói között emlékezik meg róla, együtt Pelével, Franz Beckenbauerrel és Diego Maradonával.
2018. jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen nincs, minden kornak megvoltak a kiemelkedő alakjai, de összehasonlíthatatlanok, mivel a foci óriási változásokon megy keresztül évente.

Pl lehet, hogy a 60-as években egy De Bruyne fabatkát sem ért volna, most pedig a jelenlegi játékosok között az egyik legjobb. Meg hogyan hasonlítod össze a posztokat? Pl Messi vagy CR borzasztó védő lenne, viszont Umtiti vagy Varane pedig borzalmas csatár.

Akik koruk meghatározó játékosai voltak évtizedre lebontva:

20-as évek: kicsit homályos ez a történelemben, de pár név akik nagynak számítanak: Orth György, Zamora, Pichic

30-as évek: Meazza, Sárosi, Leonidas, Zsengellér, Toldi, Piola

40-es évek: a világháború miatt ez is homályos. Állítólag Stanley Matthews ebben az időben nagy király volt, ezt sem megcáfolni, sem alátámasztani nem tudom.

1950-es évek: Puskás, Di Stefano, Kocsis, Bozsik, Schiaffino, Ghiggia, Zarra, Didi, Garrincha,Djalma Santos

60-as évek: Pelé, Albert, Greaves, Charlton, Moore, Jasin, Masopust, Fachetti, Eusebio, Beckenbauer, Nilton Santos

70-es évek: Riva, Rivellino, Jairzinho, Gerd Müller, Cruyff, Neeskens, Rumenigge, Dalglish, Rossi, Kempes, Breitner, Carlos Alberto

80-as évek: Maradona, Zico, Socrates, Platini, Trésor

90-es évek: Baggio, Shearer, Romario, Papin, Sztojcskov, Koeman, Baresi, Matthaus, Zidane, Ronaldo, Roberto Carlos, Cafú, Batistuta, Bergkamp, Henry, Maldini, Rivaldo

2000-es évek: Ronaldinho, Kaká, Kahn, Buffon, Iniesta, Xavi, Cannavaro

2010: Robben, Ribery, CR, Messi, Neymar

A lista nyilván nem hibátlan, felkerültek olyanok is, akik mások szerint nem ide valók, illetve biztos vannak olyanok akik lemaradtak.

Az évtizedeknél lehetnek árfedések, pl Zidane hiába 1998-ban nyert vb-t, 2006-ig az egyik legjobb volt.

Aki akarja húzzon le neveket, illetve ha tudja egészítse ki.

2018. jan. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet így eldönteni, nem is sok értelmét látom az ilyen szavazásoknak. Maga a futball is folyamatosan változik. Egészen más a mai, mint mondjuk 4o- 50 éve.
2018. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Értem én hogy nagyon nagy hazafiak vagyunk, de Puskás még a maga idejében sem volt a legjobb, sőt, még a saját csapatán belül sem ő volt a legjobb (Di Stefano, ő volt a korának a legjobb labdarúgója egyébként), Puskás hatalmas labdarúgó volt, minden idők egyik legjobbja, de azért nem kell túlértékelni a teljesítményét, én magyarok közül a legtöbbre az itthon méltatlanul kevés figyelmet kapó Kubalát tartom

Az hogy ki minden idők legjobbja jó kérdés, nyilván adott korok játékosait nem lehet összehasonlítani, de a 3 legtöbbet emlegetett ember ezen a listán Messi, Pelé, és Maradona, szerintem Messi a legjobb, mások szerint meg nem.

2018. jan. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Puskás simán lehet az egyik legnagyobbnak nevezni, az pedig, hogy abban a korban voltak-e jobbak nála, mindenki maga eldöntheti. Gondolom játszani nem sokan látták sem őt, sem Di Stefanot, így csak az írásokra alapozhatunk.

Az emlékezete az angolszász sajtóban:

[link]

[link]

[link]

[link]

Di Stefanot szerintem azért tartják a Realosok jobbnak Puskásnál, mert többet játszott náluk, edzőjük volt majd később tiszteletbeli elnök.

Di Stefano 302 meccs, 246 gól, 0,81-es gólátlag

Puskás 179 meccs, 155 gól, 0,86-os gólátlag.

2018. jan. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Urbán Flórián
2018. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!