Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy tudnék tanulni fociról?

Hogy tudnék tanulni fociról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Barátom és haverjai nagyon otthon vannak a fociban, már kis gyerek koruktól is sokat nézték a meccseket, tudják az összes csapatot gólokat stb...

Én hogy tudnám behozni ezt a "lemaradást", hogy tudnám megtanulni mindezt?


Előre is kösz

18/l



2018. ápr. 1. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdj el nézni meccseket, olvass wikipédiát, nézd meg legalább a nagyobb csapatok tagjait, nézz youtubeon régi nagy meccseket, régi játékosokat..


Mondjuk erre nem nehéz rájönni

2018. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, de gondoltam van valami jóféle oldal vagy csatorna, ahol tudnak adni "gyorstalpalót".

Esetleg könyv.


Ahol le vannak írva ezek egy helyen. :)

2018. ápr. 2. 23:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért ekkora lemaradást, nem lehet rövid időn belül "behozni".
2018. ápr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pláne akkor, ha esetleg nem igazán érdekel, csak a barátod kedvéért akarod "megtanulni".
2018. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ülj le, nézd a meccseket. Előtte keress rá a két csapatra, nézd meg a játékosokat.


Gondolom a posztokkal tisztában vagy.


Szabályok... Igazából egyik sem nehéz, a les sem. Ezek is fent vannak a neten.


FONTOS! Ne kinézet alapján legyen valaki a kedvenced. Ebbe sok lány beleesik. :D gondolom hallottad már őket Ronaldo-ról, Messi-ről vagy Neymar-ról áradozni (hopp, ismersz is három focistát minimum névről, de tuti arcról is beugranak, ha látsz róluk képet)



Csapat: amelyik a legszimpibb. Ne az legyen a kedvenced, ami a srácoknak. Vagy ha mégis abba a csapatba „szerettél” bele, akkor magáért, ne azért, mert mindenki őket szereti. Nem muszáj a LaLigá-ból (spanyol liga) választanod. Én személy szerint a Bundesligá-t (Németország) szeretem, onnan is a Dortmundot. Nekem azért lettek a kedvenceim, mert nagyon tetszik, hogy nem a kész sztárokat igazolják le, hanem ők nevelik a játékosokat. Nem tudom, ismerős-e Marco Reus, Mario Götze vagy Marcel Schmelzer (ő a legkevésbé ismert, de mindhárman saját nevelésűek, és még mindig itt játszanak).


Érdemes Magyarországon is körülnézni, vannak jó csapatok, hiába szidja őket mindenki. Itt is fontos, hogy ne annak drukkolj feltétlenül, aki a bajnokságot (nb1) vezeti.


Szurkolók: vannak a szurkolók, ezen belül is az ultrák. Ők csinálják a hangulatot, minden meccsen-legyen az akár idegenben is-ottvannak, tőlük jönnek a rigmusok (vagyis tkp. a vezérszurkolótól, de ebbe most ne menjünk bele). Ők külön szektorban ülnek. A szurkolók az ultrákkal együtt ülnek, ők ordítanak elsősorban. A következő csoport a nézőké. Ők egy másik szektorban ülnek, de ugyanannak a csapatnak szurkolnak. Ők... Hát, nézik a meccset.


Általában vannak a vendégszurkolók is, náluk is vannak ultrák, csak ilyenkor együtt ül az összes ember, aki az akkori vendégcsapatnak szurkol. Fú, kicsit zavaros lett, de azért remélem érthető


Ha gondolod, írj, és segítek bármiben, vagy beszélgetek veled a fociról, játékosokról...

2018. ápr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!