Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A magyarok mièrt nem tudjàk...

A magyarok mièrt nem tudjàk kimondani a szerb/horvàt neveket?

Figyelt kérdés

Amiòta világ a világ a szerb és horvát vezetèknevek végén a "Ć" betűt "TY"-nek kell ejteni! Mindig, minden esetben! Minden vezetèknèv TY és nem CS!!!

Nagyon idegesìtő most is a VB-n hallgatni a kommentàtorok csiccsegèsèt! Ès pont ők nem tudjàk megtanulni???

Nem is èrtem, mèg ha valami fura hang vagy betů lenne ami a magyarnak ismeretlen de könyörgöm mièrt olyan nehèz kiejteni, hogy TY???? MitroviTY, TosiTY, stb...


2018. jún. 28. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ők nem tudják, és még senki nem mondta nekik. Én sem tudtam, amíg nem olvastam a kérdésedet. Ma is tanultam valamit. Írj a csatornának, hátha továbbítják az illetékeseknek.

Nem tudom, emlékszel-e a régi X-akták sorozatra, a férfi főszereplőt játszó színész nevét is nagyon sokáig mondták rosszul.

2018. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igaz! Hàt màr megèrte kiìrnom akkor :)
2018. jún. 28. 14:05
 3/8 anonim ***** válasza:
A lengyel neveket se tudják rendesen kiejteni. :D
2018. jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
56%
Mert itthon többnyire gyökerek, protekciós seggnyalók jutnak pozícióba.
2018. júl. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Mert a szerbek/horvátok sem tudják kimondani a magyar neveket.
2018. júl. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, mert az ő ABC-jük ne imseri az "a" hangot csak az "á"-t, mint sok más nyelv is, ezen kívül nincs "ö" és "ü" magánhangzójuk sem. De a magyarnak van TY betűje!!! Úgyhogy ez gyenge kifogás!
2018. júl. 9. 11:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem gyenge kifogás, minden nép a saját módján ejti ki az idegen neveket. Csajkovszkijt mondunk és nem Csikofszkit, Bétovent (már élnézést) és nem Béthófent stb. Így szoktuk meg, és igen a németek és angolok nem tudják kimondani a magyar gy és ty betűket, a szlávok sem a magyar a-t, az ö-ő-t, ü-ű-t.
2018. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen,de a magyarban van CS és TY betű,miért nem ejtik akkor úgy?

MiloseviTY és VucsiTY. Mit nem lehet ezen kiejteni?

Nem tudom,de vajdaságiként engem rohadtul irritál. Nálunk mindenki rendesen ejti a magyaroknak meg magyarázni kell. Pl a csevapcsicsitől is falra mászok,de ez más téma :D

2018. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!