Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan ugorjak magasabbra?

Hogyan ugorjak magasabbra?

Figyelt kérdés

Másfél éve kosarazok.

Azóta az álmom,hogy zsákoljak...

16 éves múltam nemrég, és mág a csuklómig kint vagyok a gy

űrű felett.

Tavaly a közelében nem voltam...

Viszont május közepe-eleje óta nem nőtt ez a magasság.Nem tudok magasabbra ugrani,hiába edzek..Lehet nem jó az edzéstervem, i don't know.

Ezért szeretnék segítséget kérni,hogy pár centivel hogyan ugorjak magasabbra minél hamarabb...

187 cm 16/f



2018. júl. 29. 14:33
 1/10 Skatebird ***** válasza:

A szokásos edzésed mellé pl. lépcsőzéssel

-felfutások, páros lábú felugrások, egy lábas felugrások,

-1,3,5ösével, magastérddel, magassarokkal, guggolásból, félguggolásból, magaskartartásba lendítéssel

-ütemezve pl. egyet fel, 4et egy ugrással, 2t vissza egyesével, ism. a lépcső tetejéig.

Ezeket tetszőlegesen kombinálhatod, csak az elején figyelj, hogy fokozatosan emeld az intenzitást(ne az egy lábas 5lépcsőfokossal kezdj;)

Ha szeretnéd, körmöld le, szívesen átnézem az eddigi edzéstervedet is, mert csak a lépcsőzés kevés lesz a magabiztos zsákoláshoz.

Jó mocorgást!

2018. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm!

Igazából guggolások,"lábujjhegyre emelkedés" fél lábon (nem tudom,ennek mi a szakneve), "box jumps" ennek sem tudom a nevét, lényegében vagy fel le ugrálok két lábbal egy kb. fél méteres "dobozra", vagy ugyan ezt teszem egy lábbal.

Van még egy csomó minden,amit csinálok, emellett naponta kosarazok, szóval naagyon sokat ugrálok.

2018. júl. 29. 15:07
 3/10 Skatebird ***** válasza:

Ez így nem rossz kombó, a guggolást esetleg még megtolnám egy kis statikus-dinamikus váltással: amikor felfelé jössz a guggból, tartsd meg 5másodpercig a felénél(a síugró pózban) és onnan ugorj fel karlendítéssel amilyen magasra csak tudsz.

Heti kétszer 3-4 perc ücsörgés falnak támasztott háttal vízszintes combbal(ez nem kell minden edzésre!)

Meg hogy ne unj rá a lépcsőre:

Madzag kifeszítve 25-30 cm-en guggolásból felugrás egyenes testtel madzag felett oda-vissza, páros (egy lábhoz tedd lejjebb a zsinórt)

Jó edzést!

Minden ugrásnál figyelj, hogy a végpontban teljes nyújtásba kerüljön, térd, boka csípő:) úgy minden izomerődet felhasználod. Hajrá!

2018. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Google-zz rá a súlypont emelkedésre. Nagyon sok edzésterv van fent. Amúgy nagy farizom, négyfejű combizom és a vádli komplex felelős a súlypont emelésért.

Guggolások, kitörések, különféle magasságokba való fellépések, felugrások, sarokemelések, ugrókötél. Egy csomó van. A google segít.

2018. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi újra,mindenkinek ment a zöld pacsi :)
2018. júl. 30. 12:28
 6/10 anonim válasza:
Ezek mellé még ajánlom a dobbantóval való zsákolást, kb 10cmel kisebb vagyok mint te, és nekem sokat segített.
2018. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Háát utcán nehéz összehozni, rendes edzésen meg nincs idő és alkalom rá sajnos :(
2018. aug. 4. 21:55
 8/10 anonim válasza:
Szia, én erőnléti edzőként dolgozom, jópár kosarassal is. Jók a sima és dobozra ugrások, de a sablon programokat felejtsd el. A legfontosabb, hogy azokat a képességeket fejleszd, amiben le vagy maradva. Egy jó nagy vertikálhoz több dolognak kell klappolnia. Ezek a max erő (főleg a láb ereje), a robbanékonyság (hogy ezt az erőt mennyire gyorsan és mekkora mértékben tudod az adott pillanatban felhasználni), a technika (mennyire mozogsz hatékonyan) és persze a genetika. Ezekből az első 3 a kritikus, utóbbival nem lehet sokat kezdeni.
2019. máj. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
összejött azóta?
2023. nov. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, lazán. Mondjuk az is segített, hogy 193-ig nőttem
2023. nov. 4. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!