Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Lehet a kislabdadobást fejlesz...

Lehet a kislabdadobást fejleszteni?

Figyelt kérdés
A lányom (10 éves) mindig is nagyon jó volt tesiből,de a kislabdadobás sosem ment neki. Mindig nagyon szomorú volt a dobások után. Lehet ezt valahogy fejleszteni,vagy leragad a kb. 15 méternél? (Mi nem szidjuk le érte,csak próbáljuk fejleszteni,hogy jobb kedve legyen.)

2018. okt. 1. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos a kislabdadobást nem lehet fejleszteni.
2018. okt. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyilván erősbb karizommal messzebre tudná dobni a labdát. Hogy ezért érdemes-e mondjuk fekvőtámaszozni vagy súlyzózni, azt nektek kell eldönteni.


Persze lehet, hogy a technikán kell feljleszteni, talán nem jó a szög, túl laposan dobja.

2018. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi csináltunk ilyeneket tesin. Először csak csuklóból dobni, aztán csak az alkar+csukló használatával, és így fokozatosan felépítve a mozgást. Próbálja ki, hogy nem nekifut, hanem sasszézik kettőt, úgy könnyebb koordinálni a dolgokat. Nekem mindig azért ment csak közelre, mert nem tudtam a megfelelő pillanatban elengedni a labdát, és elég kevés gyakorlási lehetőségünk volt, így izgultam is, hogy azt a párat el ne rontsam - persze elrontottam.


Ha esetleg tesin kívül gyakorolna, akkor melegítse be a vállát előtte, nehogy meghúzza, vagy ilyesmi.

2018. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

vegyetek egy 2-3 kilós,meg egy 1 kilós medicin kislabdát.

először lökő mozdulatokkal dobja a 2 kilóst,aztán ha már bemelegedett és már jól megy a lökés,akkor lehet dobálni az 1 kilóst.

az első gyakorlat a medicin labda lökés-

https://www.youtube.com/watch?v=YQIWSct_Uec&feature=relmfu

2018. okt. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,kipróbáljuk,hogy beválnak-e! :)
2018. okt. 2. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!