Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Nem értem a FIFA jogi státuszá...

Nem értem a FIFA jogi státuszát, mi alapján sorsolja ki a világbajnokságok rendezési jogát a tagországok között, úgy mint egy lottó sorsoláson?

Figyelt kérdés
Mert sok csapat nem értett egyet a FIFA számtalan határozatával, mégsem tehettek ellene semmit, hiszen a FIFA amolyan monopolhelyzetben van, így bármilyen döntését el kell fogadniuk a csapatoknak. Végképp nem értem, mert bárki létrehozhatna hasonló sportszövetséget és mégsem szerezne soha ilyen jogokat. Meddig kell még a világdöntőkön eltűrni a FIFA önkényuralmát, míg végre rájönnek a tagországok hogy milyen komolyan sáros ez a szervezet... Mert arra nincsen semmilyen logikus magyarázat, hogy miért nem engedi a videóbíró használatát a világbajnokságokon, pláne ennyi tragikomikus baklövés után...
2010. jún. 29. 04:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Öcsém, nem tudom mit szedtél, de kérek belőle.

Sorsolás? Jogi státusz? Világdöntők?

2010. jún. 29. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A focinak nagy hagyományai vannak amiket a FIFA meg akar őrízni azért van az hogy nem engedik a videó bírót. Az egész csak tradíció. A vb helyszín választásánal sokminden fontos szerepet játszik. -a stadion állapota, felszereltsége, mekkora a befogadó képessége, a szállodák száma, meg szerintem hogy rendezet e már vb-ét az adott ország. Nyílván szerepet játszik a közbiztonság is, ami afrikában nem éppen a legnagyobb. Ahogy mondod valszeg vannak itt dolgok amiről mi nem tudunk hogy mi alapján választanak nyílván nagy pénzek forognak itt aminek hatalmas szerepe van. De ez az én vélemény.
2010. jún. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vajmi keveset tudhatsz a FIFA-ról. A rendezési jogot például messze nem sorsolással döntik el. Az országok, akik úgy döntenek, hogy szeretnék megrendezni pályázatokat adnak be. Amiket aztán a FIFA emberei egyesével megvizsgálnak, és elbírálnak. Plusz általában figyelembe veszik, hogy lehetőleg mindig másik kontinensen legyen megrendezve.


A focit 100+ éve ugyanazok a szabályok alapján játszák. Amikkel soha nem volt semmi baj. A bírók, mivel emberek, tévedhetnek. Ha rosszul vezetik, akkor többet nem fognak, legalábbis nagyobb versenyen. Akkor és ott ő úgy látta. Persze a technika fejlődésével lehetne újításokat bevezetni. De hol lesz a budapesti 6. osztályú meccsen videóbíró?

2010. jún. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szabályokat egy 8 tagú testület módosíthatja, háromnegyedes többséggel. Bárki bekerülhet közéjük, még te is. Meglátod, hogy lesznek ők annyira józanok, hogy bevezetik a videóbírót, persze nem mindenhol kötelezően. Ez egy olyan döntés, amit nem lehet tovább halogatni. Csak idő kérdése volt, hogy mikor lesz ehhez kellő számú bírói baki.

Amit te vitatsz a FIFA dolgaival kapcsolatban , az nem sportkérdés.

2010. jún. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb lett volna ha angliában vgay olaszoszágban rendezték volna a VB-t.Már csak az idegesítő Vuvuzela miatt is ami tönkreteszi a meccset!
2010. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
hát elég összetett kérdés, de előttem elmondták azt, h hogyan döntik el, h ki rendezi meg a vb-t! A videó bíróval kapcsolatban pedig teljes mértékben egyetértek Blaterrel, mert szerintem a focit nem kell technikai sportággá tenni!Számomra már nem lenne olyan jó és képzeld el mielőtt bárki rám förmedne,h az én csapatom ellen is hoztak már rossz döntést és én szidtam is őket meg minden, de ennyi! Egy szóval nem követeltem, h legyen videóbíró és az angolok is ugyanezen az állásponton voltak csak ugye bár most nekik nem adtak meg valamit persze, h most emellett korteskednek! Nem kell videobíró max még egy ember, de a foci olyan szép sportág, h nem kéne a fejlődéssel meg mindenféle kütyüvel elrontani! Ja akkor a játékosokra ne tegyünk pl radart és a bíró figyelné, h most hol merre van és milyen szabálytalanságot követ el?
2010. jún. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az elsőt leszámítva, köszönöm a válaszaitokat.
2010. jún. 29. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!