Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Gyenge játékos vagyok, mit...

Gyenge játékos vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval...Mindenki hallott azokról a bizonyos "tehetségtelen" játékosokról,akik akármennyit edzenek nem látszik rajtuk.

Hol is kezdjem..Tavaly szeptember óta kosárlabdázom egyesületnél,ma 2 éve streetballozok (2 éve jobb idő volt januárban).

És jelenleg...Hát borzalmasan játszom. 16 éves vagyok,191 centi magas,70 kiló.

Pontosan ugyan annyit átlagolok,mint amikor elkezdtem (3.3 pont/meccs),leszámítva a lepattanózást,abban fejlődtem.

Összeszedem mit is szeretnék pontosan.Amikor elkezdtem velem együtt kezdett 2 másik játékos is,mind a ketten nulláról,gondoltam ebben előnyöm van.Jelenleg az egyikőjük a tegnapi meccsen 21 pontot dobott,és tavaly február óta kezdő,a másik meg 15 pont körül dob.Mind a ketten elképesztően jól tudnak játszani,labdavezetés,önbizalom,minden megvan bennük.

De én más vagyok.Pontosan ugyan úgy dobok 10/2 büntetőt,pontosan ugyan úgy hibázok centerben,egyszerűen használhatatlan vagyok.Minden,de tényleg minden edzésre elmegyek,tavaly egész pontosan 1 meccset hagytam ki,és betegség miatt 2 edzést (meccsnap előtti edzés,meccsnap,és azt követő napon lévő edzést).

Szilárdan hiszek abban,hogy egyszer jó játékos lehetek.Rengeteget gyakorolok,de egyszerűen ha visszanézem a videókat semmi nem látszik rajtam.Ugyan úgy játszom.

Soha nem kérdőjeleztem meg magam,imádom ezt a sportot.De valami kellene nekem,hogy végre elkezdjek fejlődni...

Tegnap nem álltam fel a kispadról.A barátaim remekül játszottak.A városomban 2 csapat van,a másiknak 19:15-től volt meccse.És megijedtem.Velem egyidős barátom tavaly február óta kosarazik (előtte nem sportolt semmi 2 évig!),és 3 hármast dobott,ezekkel együtt 17 pontot dobott.Mintha nem tudnék elszakadni a kezdetektől.

Nem tudom,hogy kérdés lenne,vagy csak egy segítségért való utolsó kiáltás,de kezdem elveszteni az önmagamba vetett hitemet.

Aki elolvasta,köszönöm.Összeszedetlen voltam.De már ideges vagyok emiatt, és szomorú.



2019. jan. 12. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Jo hirem van: az hogy felismerted a problemat elindithad a fejlodes utjan! Irasod mogul kiolvashato hogy korodhoz kepest intelligensebb vagy. Probald meg azt megfigyelni hogy melyik jatekelemben vagy gyenge vagy min szeretnel fejleszteni es a normal edzesek mellett kezdj ra fejleszteni. Pl ha a kozeptavu dobast azeretned fejleszteni akkor az edzesen kivul csak azt csinald amig birod.

Biztatasul: focival coltam hasonlokeppen es rengeteg magan gyakorlassal a technikam a mezony aljarol a tetejere repitett igaz volt vagy 3-4 ev munka....

2019. jan. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hiba mar meg van most mar csak ki kell javitani... Ezt több magabiztossággal szerintem a te esetedben el lehet érni!!

AZ A LÉNYEG,HOGY NAGYON AKARD ES SOHA NE ADD FEL!!



Remélem tudtam segiteni! 🙂😉

( egy leendő testnevelő tanár. 😊🙂)

2019. jan. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek..Igyekszem,megteszek minden tőlem telhetőt.
2019. jan. 15. 15:36
 4/6 anonim válasza:

Én 3 évet röplabdáztam, és eleinte nem ment a leütés, vsgy gyenge volt.

Viszont nekem rengeteget segített, ha este lefekvéskor, vagy edzésen elképzeltem ahogy leütöm a labdát a megfelelő szögben, megfelelő erővel. Akkor jó ha érzed a testeden is, és próbáld meg ezt az érzést fenntartani. Egy idő után (pár hét) 10-ből 7-szer sikerült a leütés, és mindig nekem jött a labda feladásnál.

Tehát ne csak testben, hanem agyban is gyakorolj. A szellem és a test külön nem működik. :)

2019. jan. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gamethief04 válasza:
Azt hogy milyen jó vagy nem pontban mérik, én is játszom és nem vagyok/voltam a legjobb de edzettem figyeltem és inkább passzív ember lettem (passzoltam stb..), aztán most középtávolira öszpontosítok és igen, ha pontot nem tudsz szerezni adj jó passzokat, ismerd fel a bizonyos helyzeteket és írányíts, csak tarts ki!
2019. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyakorol sokat és hidd el hogy sikerülni fog
2019. jan. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!