Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Sport, mozgás » Labdajátékok

A kérdés

Gyenge játékos vagyok, mit tegyek?

Szóval...Mindenki hallott azokról a bizonyos "tehetségtelen" játékosokról,akik akármennyit edzenek nem látszik rajtuk.

Hol is kezdjem..Tavaly szeptember óta kosárlabdázom egyesületnél,ma 2 éve streetballozok (2 éve jobb idő volt januárban).

És jelenleg...Hát borzalmasan játszom. 16 éves vagyok,191 centi magas,70 kiló.

Pontosan ugyan annyit átlagolok,mint amikor elkezdtem (3.3 pont/meccs),leszámítva a lepattanózást,abban fejlődtem.

Összeszedem mit is szeretnék pontosan.Amikor elkezdtem velem együtt kezdett 2 másik játékos is,mind a ketten nulláról,gondoltam ebben előnyöm van.Jelenleg az egyikőjük a tegnapi meccsen 21 pontot dobott,és tavaly február óta kezdő,a másik meg 15 pont körül dob.Mind a ketten elképesztően jól tudnak játszani,labdavezetés,önbizalom,minden megvan bennük.

De én más vagyok.Pontosan ugyan úgy dobok 10/2 büntetőt,pontosan ugyan úgy hibázok centerben,egyszerűen használhatatlan vagyok.Minden,de tényleg minden edzésre elmegyek,tavaly egész pontosan 1 meccset hagytam ki,és betegség miatt 2 edzést (meccsnap előtti edzés,meccsnap,és azt követő napon lévő edzést).

Szilárdan hiszek abban,hogy egyszer jó játékos lehetek.Rengeteget gyakorolok,de egyszerűen ha visszanézem a videókat semmi nem látszik rajtam.Ugyan úgy játszom.

Soha nem kérdőjeleztem meg magam,imádom ezt a sportot.De valami kellene nekem,hogy végre elkezdjek fejlődni...

Tegnap nem álltam fel a kispadról.A barátaim remekül játszottak.A városomban 2 csapat van,a másiknak 19:15-től volt meccse.És megijedtem.Velem egyidős barátom tavaly február óta kosarazik (előtte nem sportolt semmi 2 évig!),és 3 hármast dobott,ezekkel együtt 17 pontot dobott.Mintha nem tudnék elszakadni a kezdetektől.

Nem tudom,hogy kérdés lenne,vagy csak egy segítségért való utolsó kiáltás,de kezdem elveszteni az önmagamba vetett hitemet.

Aki elolvasta,köszönöm.Összeszedetlen voltam.De már ideges vagyok emiatt, és szomorú.

Keress kérdéseket hasonló témában: kosarlabda

jan. 12. 16:47  Privát üzenet  

A válaszok

Szia!

Jo hirem van: az hogy felismerted a problemat elindithad a fejlodes utjan! Irasod mogul kiolvashato hogy korodhoz kepest intelligensebb vagy. Probald meg azt megfigyelni hogy melyik jatekelemben vagy gyenge vagy min szeretnel fejleszteni es a normal edzesek mellett kezdj ra fejleszteni. Pl ha a kozeptavu dobast azeretned fejleszteni akkor az edzesen kivul csak azt csinald amig birod.

Biztatasul: focival coltam hasonlokeppen es rengeteg magan gyakorlassal a technikam a mezony aljarol a tetejere repitett igaz volt vagy 3-4 ev munka....

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jan. 13. 08:01 Privát üzenet
Bogi1961 nevű felhasználó válasza:

A hiba mar meg van most mar csak ki kell javitani... Ezt több magabiztossággal szerintem a te esetedben el lehet érni!!

AZ A LÉNYEG,HOGY NAGYON AKARD ES SOHA NE ADD FEL!!

Remélem tudtam segiteni! 🙂😉

( egy leendő testnevelő tanár. 😊🙂)

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jan. 14. 06:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek..Igyekszem,megteszek minden tőlem telhetőt.

# 3/4Időpont jan. 15. 15:36 Privát üzenet

Én 3 évet röplabdáztam, és eleinte nem ment a leütés, vsgy gyenge volt.

Viszont nekem rengeteget segített, ha este lefekvéskor, vagy edzésen elképzeltem ahogy leütöm a labdát a megfelelő szögben, megfelelő erővel. Akkor jó ha érzed a testeden is, és próbáld meg ezt az érzést fenntartani. Egy idő után (pár hét) 10-ből 7-szer sikerült a leütés, és mindig nekem jött a labda feladásnál.

Tehát ne csak testben, hanem agyban is gyakorolj. A szellem és a test külön nem működik. :)

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jan. 18. 19:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért játszatnak ennyi b@l (f@. Szt) a Magyar válogatottban?
Nektek mi a véleményetek Gylfi Sigurdsson (Everton) játekos játékáról?
Groupama Arénánál merre van a játékosok bejárata?
A magyar határhoz kozel tudtok alacsonyabb osztalyu csapatokat? Olyat keresnék ahol lenne pár magyar jatekos már ott, illetve a vezetosegbol vagy az edzok kozul valaki magyar. Ha...
Mi van akkor, ha labdarúgásban két játékos is lesérül az ellenfél hibájából, de nincs már több cseréjük?
Mit jelent az, hogy kirakatcsapat?

Kérdések a Sport, mozgás rovatbólKérdések a Labdajátékok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!