Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mitől csíkos a focipályán a fű?

Mitől csíkos a focipályán a fű?

Figyelt kérdés

Most nézem a meccset és azt látom, hogy amikor a kapustól mutatja a kamera akkor hosszában csíkos a fű, amikor meg oldalról, akkor keresztben csikos. Kb 3 méteresek a sávok.

Volt már itt ilyen kérdés, de eszeerint nem lehet a fű milyensége, ha egyszer rá merőlegesen is csíkos. Nézzétek meg a mostani meccsen.


2010. jún. 29. 20:59
 1/8 anonim válasza:
A vágási irány miatt.
2010. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, de milyen az az irány, ami hol keresztbe mutatja csíkosnak, hol hosszában?
2010. jún. 29. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Én msot nem tudom nézni a meccset. Ha arra gondolsz hogy, valahol sötétebb, valhol világosabb az azért van mert, késöbb vagy korábban vágták le a füvet. A kettő között szinkülönbség van.
2010. jún. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
nincs szintkülönbség ha ezt akartad írni előző
2010. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
mert különböző irányba hengerelik a füvet
2010. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
mert más fajta sportfűből van (sötétebb)
2010. júl. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én a vágásról tudtam de a többi is elég valószínű
2010. júl. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A hosszabb választ a kérdés írójának elküldtem már remélem. Szerintem legalábbis ahogy én tanultam a fű a különböző mennyiségű kijuttatott műtrágyától más színű. Több tápanyagot vesz fel az adott területről és megsárgul kicsit megfakul a színe. Gazdaboltokban is lehet kapni ilyen gépeket persze a focipályákon komolyabb gépekkel szórják így tudják tartani a megfelelő sávszélességet.
2010. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!