Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől csíkos a fű egy focipályán?

Mitől csíkos a fű egy focipályán?

Figyelt kérdés
2009. márc. 22. 16:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
A fűnyíró miatt, az hagy maga után ilyen csíkokat.
2009. márc. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom elképzelni, hogyan lehet így levágni... Írnál erről pontosabban?
2009. márc. 22. 16:39
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
A "plüssös" szőnyegben is tudsz csíkokat húzni. A fűnyírás is kb ilyen. Pár év múlva sztem már azt fogják kérdezni a fiatalok itt,h miért mozognak a fákon a levekek szélben.
2009. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Én rendszeresen szoktam fűvet nyírni, de valahogy én sem tudom elképzelni, hogyan lehet bele olyan csíkokat nyírni. Attól, hogy más irányban tolom a fűnyírót attól még nem lesz csíkos. Szerintem ez annyira nem triviális, mint a mozgó falevelek.
2009. márc. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
én úgy tudom, hogy eltérő magasságúra nyírják le a füvet és ettől látszik csíkosnak.
2009. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is rendszeresen nyírom a füvet és igenis csíkos lesz a mintája. De ez magasról nézve igazán látványos. Ha más magasságra nyírnák a füvet akkor belelehetne kötni,h nem egyenlő feltételekkel lehet focizni az adott részeken. De természetesen a más magassággal is lehet mintákat csinálni.
2009. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves 17:08-as! Nem vagyok sem fiatal, sem nagy kertészkedő, de ha túl triviálisnak érzed a kérdésemet, akkor kérlek, ne válaszolj!

A többieknek köszönöm a válaszokat!

2009. márc. 22. 18:52
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező! Én az előttem válaszolóra céloztam, a faleveles utalására, nem pedig a te kérdésedet találtam triviálisnak. A kérdés nagyon is jó engem is érdekelt a válasz.
2009. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
a fű levele is olyan, mint a falevél. 2 oldala van. a fonákja halványabb. ha az egyik irányba tolod a fűnyírót, akkor az megdönti a fűleveleket. ha a fonákok vannak az ég felé, akkor világosabb, ha nem akkor sötétebb lesz.. a köv sort a másik irányba nyírják így az ellentétes sötétségű lesz és így tovább...
2009. márc. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ezt az ellentétes irányba nyírós dolgot nem értem.

A fűszálak a meccs alatt össze-vissza rendeződnek a játékosok és a laszti miatt. De ennek ellenére mégis végig egységesen csíkos marad, úgyhogy számomra ez a nyírási irány dolog nem meggyőző.

2009. márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!