Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Amerikai focinak mi értelme van?

Amerikai focinak mi értelme van?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 29. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Több, mint az európainak.

Az egy kemény, férfi sport, nem zseléshajú homárfogócska.

2019. ápr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Mi értelme élni? Úgyis meghalsz.
2019. ápr. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ez is csak amerika majmolás...
2019. ápr. 29. 23:18
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon bonyolult stratégiai játék a legfelső szinteken és szerintem az amerikai futball A csapatsport. Mindenkinek megvan a feladata, ha nem végzi megfelelően, az egész csapat pórul jár.

Általában azok nézik le ezt a sportot, akik nem értik és nem is akarják megérteni, mert már az európai foci les szabálya is bonyolult számukra :)

2019. ápr. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Nálam a csapatsportok csúcsa inkább a rugby. De az amerikai focit is többre tartom a soccernél.
2019. ápr. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Mégis hány sport származik Magyarországról? Kb egy nápszerű se. Érdekes, hogy azokat már nem tartod majmolásnak...
2019. ápr. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 corsair1969 válasza:
100%

Nem nagyon akartam hozzászólni a kérdéshez, de mivel már a kérdésben benne van ennek a sportnak a "fikázása" csak nem állom meg.

Már az előttem szólok is sok jó dolgot írtak erről de pár dolgot még hozzátennék.

A játéknak annyi értelme van mint minden más csapatsportnak a mozgás, szórakozás, kikapcsolodás, az eggyűvé tartozás a csapatszellem és az összedolgozás és a győzelem boldogitó érzése.

A játék lényege röviden a területszerzés és evvel együtt a pontok szerzése. Többet egy laikusnak nem érdemes írni róla, mert bonyolult szabályrendszere van ,hogy néha még a bírók vagy a szakkommentátorok is hosszú ideig tudnak rajta vitatkozni. Egy kemény férfias sport ami szerintem az életre nevel. Nem akarom fikázni a simafocit bár nem szeretem, de a a youtubon vannak fennt összehasonlitó videók, hogy mennyit szinészkedik "halmeg" egy focista sztár,mig mit áll ki egy NFL-es játékos és kemény bemenések után is lábon marad.Ezek a videók magukért beszélnek és többet mondanak minden szónál.

Ez a sport kb 130 éve létezik.Az amerikai egyetemeken alakult ki.Az amerikai patriotizmus miatt ezek a mérközések szabályos kis háborúk voltak nem ritkán halottakkal Ezek a mérközések presztizs csaták volt az egyetemek között.

A szabályrendszere az eredetitől már jócskán különbözik.

De ha érdekel a szabályrendszere Faragó Richárd irt erről egy könyvet ami érthetően magyarázza el.

És amúgy tényleg mielőtt a nagy magyarságunkban elszállnánk már tényleg hány sportot is találtunk mi fel magyarok?Szerintem semmit sem.De a sport nem erről szól, hanem arról ,hogy örömet szerez.

2019. máj. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 corsair1969 válasza:
100%
Bocsánat tévedtem. Már 1850 körül játszották az elődjét az egyetemeken.
2019. máj. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!