Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért kell tudni futballoznia...

Miért kell tudni futballoznia egy futballedzőnek?

Figyelt kérdés
Az MLSZ honlapja szerint az A licensz megszerzéséhez kell tudni dekázni, 2000 métert futni, és passzolni. A kérdésem az lenne, hogy miért elengedhetetlen egy edző, vezetőedző számára, hogy meg tudja csinálni azt, amit a játékosai, illetve hogy miért nincsenek olyan edzők, akik nem voltak játékosok(Nagelsman, Tedesco, Mourinho kivételével szinte nincs is ilyen manapság)?

2019. máj. 21. 11:38
 1/7 anonim válasza:
Ezek nagyon alapok, minimális követelmény. Edző sem mehet oda egy csapathoz úgy, hogy köze nincs gyakorlatba a futballhoz. (Sarri meg Prukner ugrott be még, mint edzők akik nem voltak játékosok. Nagelsmann fiatalon hagyta abba sérülések miatt.)
2019. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, és valóban teljesíthetőek is, de én nehezen tudom elképzelni Wengert, vagy Oscar Tabarezt, hogy kirúgják, mert nem tud futni, majd felvesznek egy 35 éves éppenhogycsak visszavonult játékost helyettük, mert hogy ő tud futni meg dekázni. Ez gyerekes, attól, mert nem tud lefutni két kilómétert, még érthet a futballhoz. Ez az egész nekem nagyon diszkrimináció-szagú.
2019. máj. 21. 15:09
 3/7 anonim válasza:
Tényleg nehéz elképzelni, de ők se 70 évesen tették le. Meg amit itthon kell, lehet hogy Uruguay-ban nem.
2019. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem tud lefutni 2000 m-t , es nem tud passzolni mit akar a szakmaban. Forditsuk meg. Allitasod szerint ez nem kotelezo. Milyen edzo , sportember az aki nem tud lefutni 2000m-t . Angliaban a legteltebb edzok is siman teljesitik ezt a probat
2019. máj. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésed áttéve másik szemszögbe...

Milyen szakácsoktató az olyan, aki nem tud főzni ? Tanulnál tőle, úgy hogy ha elbszol vmit, ki se tudja javítani? Meg se tudja mondani, mutatni, h mivel tudnád feljavítani az ételt?nyilván nem!



Elméletben bármit be lehet magolni... de megmutatni is kell tudni!

2019. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A gyakorlati feladatok, edzésmódszerek bemutatására vesznek fel a csapatok segédedzőket, szinte minden részfeladatra külön-külön edző áll rendelkezésre. Csak a kisgyermekek nem értenek meg valamit, ha nem mutatják meg nekik, hogyan kell csinálni, én itt 25-30 éves, FELNŐTT játékosokról beszélek. Egyébként, nem hiszem, hogy a kispadon ülve gyakran dekázgatnak, ésfutnak 2000 métereket a vezetőedzők.
2019. máj. 21. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem azert kell a teszt....

Nem lehet valaki szakács, ha nem tudja használni a sütőt

2019. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!