Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Régebben eljárogattam jégkoriz...

Régebben eljárogattam jégkorizni, de ez nem most volt, és nincs is korim. A Tescoban van olcsón olyan kori, ami a jégtáncosoknak van, ami fűzős. Merjek olyat venni ha szeretnék most már megtanulni rendesen korizni és eljárni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 16. 15:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és az farkasfogas!Az baj?Egyáltalán hogy kell koriból méretet választani,ha nem lehet felpróbálni?
2008. nov. 16. 15:32
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

miért ne lehetne felpróbálni? mindenhol fel lehet, kivéve ha neten rendeled, de szerintem azt csak úgy érdemes, ha ismered a korit, és már valahol próbáltad.

a farkasfogas korit én nem szerettem soha, bár én lehet béna voltam, én még akkor próbálkoztam vele, amikor tanulgattam, de folyton beleakadtam vele a jégbe és elestem:) olyan korit kell venni, ami a lábadnál 1 max 2 számmal nagyobb. nekem 43as fűzős férfi korim van (valami noname márka) a 41es lábamhoz. a teszkóban nem tudom milyen korit néztél ki és mennyiért, de én a hervisben láttam egész olcsón csatos korikat (7000től). az én korimat még anno az intersparból vettük, és nincs vele baj, amire nekem kell, arra megfelelő. ha te is csak hobbi szinten űzöd a korit, és csak a téli hónapokban, szerintem elég lesz neked egy olcsóbb kategória is. de azért néhány alapdologra figyelj a megvásárlásnál, középen legyen az él (olcsó görkoriknál valamikor ez elcsúszik, jégkorinál nem tudom ez hogy van) a fűző ahol átmegy, erős anyagból legyen, ha van fűzős+csatos inkább arra ruházz be, az jobban tartja a bokát. ha nem akarsz te is a jégtáncolással próbálkozni és még nem próbáltad az említett farkasfogas korit, szerintem maradj a simánál, mert ha zavaró, utána bosszankodhatsz, hogy kiadtál rá annyi pénzt:)

2008. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
4ezer forint az a kori! [link]
2008. nov. 16. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt műkorcsolyának hívják, ne vegyél olyat. Sem tanulni, sem rendesen korizni nem lehet benne. Nekem gyerekkoromban sokáig olyan volt, abban tanultam. Aztán amikor az első rendes, kemény bőr hokikorimat megkaptam, akkor értettem meg, hogy mi az a korcsolyázás. Addig csak csetlettem-botlottam. Időközben volt öntött műanyag is, csatos is, mind szar. Nézd meg, hogy mit viselnek a profi hokisok, olyat kell venni. Fekete keményített bőr, fűzős, az orra gyöngyvásznas, lehetőleg Roces márkájú. Ezt is megkapod 9-10 ezerért és jó esetben egy fél életen át jó. Amit most hordok, azt már felnőttként vettem, túl van a tizedik szezonján, és olyan mint az új. Ha fogózol, vagy ilyesmi, akkor érdemes szigszalaggal leragasztani az orrán a gyöngyvásznat, hogy ne szakadjon fel, de amúgy az is csak esztétikai kérdés, mert csak csúnya lesz szakadtan, de nem romlik el tőle.
2009. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tudom, hogy nem éppen a kérdésre válaszolok, de ha nagyon szeretnél, de kezd kifutni a szezon próbáld meg a görkorcsolyát: recept:

végy egy olcsó, de kényelmes görkorcsolyát

csavarozd ki a kerekeit, és üsd ki a csapágyakat. Kerekenként 2 van benne így összesen 16 per pár. Akár ezeket ki is dobhatod, és egy profi görkorcsolyás boltban vehetsz hozzá 8 gumi !!! kereket, illetve csapágyboltban (google) olcsón hozzájuthatsz a kínai minimálnál jobb minőségű a koridba illő (nemzetközi szabvány szerint épülnek a csapágyak így a görkoricsapágy az gépcsapágy) csapágyat. A csapágyak darabja 300-500 ft körül van 16 csapágy így kijön 5-6 ezer körül. A kerekek 2-3 ha egy 10 ezres teszkós görkorit vettél, ami kényelmes, akkor most van egy irányadásképp 60-80 ezer forintos profi korcsolyád körülbelül 18 ezerből. Csak tipp.. nekem bejött

2009. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!