Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Alpin snowboard? Idén elhatáro...

Alpin snowboard? Idén elhatároztam hogy a síelést helyett áttérek a snowboardra de nekem ezen belül inkább az Alpin stílus a szimpatikusabb.

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz ebbe belejönni? Kívülről nem tűnik könnyűnek. Mezei sícipővel is lehet használni vagy nagyon ajánlott a méreg drága kemény snowboard cipő (ami eléggé hasonlít a sícipőre)?
2010. aug. 14. 20:00
 1/1 anonim válasza:

Két komoly különbség van a piskóta és az alpin között.


Az egyik a mozgás, ez ízlés kérdése, nekem személy szerint sokkal szebb az alpinhoz tartozó.


A másik a hangulat, stílus. A freehez tartozó hangulat, szokások ismertek, az alpinos néha ebből kimarad (már akinek hiányzik). Alpinnal íveket karcolsz végtelen eleganciával. nem tudsz igazán ugrálni, a kemény bakancsot hordani is kényelmetlenebb (akinek az alpin tetszik, megszokja), mozogni is esetlenebb benne. Szűzhóra az alpin nem előnyös, nehezebben marad fenn a puha havon a nagyobb felületű freekhez képest, komolyabb állóképesség kell, ha mégis bevonzana a szűzhó.


Én többször próbáltam a free lapokat, de az alpin az én világom. Egyedüli alpinosként a különbségek ellenére is remekül csúszom a free-s társaságommal. Ha elmennek egy kört szűzhavazni, beteszek egy jó számot az ipodomba, és beálmodom a lottóötöst a szomszéd pályán.

2011. dec. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!