Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hol lehet venni férfi műkorcso...

Hol lehet venni férfi műkorcsolyát?

Figyelt kérdés

Freestyle koris vagyok. Kiskorom óta tudok korizni, de sokáig nem érdekelt a dolog. Aztán néhány éve elmentem barátaimmal, és akkor annyira megszerettem, hogy azóta folyamatosan megyek (legtöbbször egyedül) ahova csak tudok, és új trükköket tanulok. E célra hokikorikat használok, mint sokan mások. Jelenleg egy Vapor X400-asom van. Nagyon szeretem, viszont tavaly óta egyre inkább motoszkál bennem, hogy át kéne térjek inkább egy műkorisabb vonalra. Mindig csodálva nézem a műkorisok szép eagle-jét és Mohawkját. Rájöttem, hogy sokkal jobban tetszik az a fajta mozgás. Illetve forgásokat szeretnék tanulni. Ezért elhatároztam, hogy veszek egy műkorit. Viszont...A hokisokkal ellentétben e téren teljesen vakon vagyok. Persze lehet venni sportboltokban valamit ( [link] de szerintem ez csak dísz. Én nem körözgetésre szeretnék venni korcsolyát. És találtam is jobbakat ( [link] de azok alkalmasságáról se vagyok teljesen meggyőződve, illetve nem tudom őket állni anyagilag. A belinkelt a legolcsóbb a saját kategóriájában amit találtam.

Nincs köztes megoldás? Vagy esetleg valahol lehet venni igazi, profi műkorikat akár használtan? 35.000ft-nál többet nem szívesen költenék rá. Hozzáértő tudna segíteni legalább abban, hogy mire kell figyelni?



2021. nov. 21. 22:35
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, a linkek nem működnek. Megpróbálom újra, de mindenesetre leírom a típusok nevét is:

1: Powerslide classic black men: [link]

2: Wifa Prima Hobby: [link]

2021. nov. 21. 22:39
 2/5 A kérdező kommentje:
19/f egyébként :)
2021. nov. 21. 22:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Én online tuti nem mernék venni, próba nélkül. Szerinten a decatlonban tuti van.
2021. nov. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, a decatlonban sajnos nincs. :( Ja igen, budapesti vagyok, ez kimaradt.
2021. nov. 21. 23:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

akkor első lépés: decathlonban NEM veszünk műkorcsolyát. a hoki/szabadidős korik (nem tudok rá magyar nevet, de minden aminek lekerekített pengéje van) nem tudom milyen minőségűek, igazából a kezdő unokatestvéreimnek találtunk ott pár egész jó darabot, de a "műkorcsolyáik" botrányosan gyengék. nincs semmi tartásuk, néha a sarkuk is furán áll, az meg egyértelműen meg sem fordult a fejükbe, hogy nem annyiból áll egy műkorcsolya, hogy egy magasszárú textilcipőt felragasztunk egy fémdarabra.

nem fogsz neki örülni, de harmincezer inkább a kezdő ár, nem a maximum rászánható keret ebben a tárgykörben :/ persze sokan esküsznek a tescos korikra is, de én inkább fizetek ki egyszer ötvenezret egy korcsolyára, mint sokszor ötvenezret egy bokatörés megszerelésére. főleg hogy felnőtt vagy, gondolom nem 120 cm magas és húsz kiló, tehát meg lesz a lábad terhelve.

Bolt tekintetében szerencsés helyen laksz, budapesten van egy gyakorló jégcsarnok nevű koripálya (nem tudom hol mert béna vagyok tájékozódásilag, és nem pesti, de a récsei center nevű szupermarket mellett van, és van ott egy nagy focipálya is, amit pár éve felújítottak-ez nem tudom mennyit segít de sok szerencsét hozzá), és ott van egy bolt külön műkorcsolyázóknak. ők biztosan segítenek, náluk általában felpróbálni is lehet, ami külön jó, mert ha egy márkának tudod a méretét, akkor abból már rendelni is egyszerűbb egy másik modellt ad abszurdum. szintén oda ki lehetne esetleg plakátolni, hogy használt korit keresel, hátha valakinek van. de szerintem facen is megérheti ráírni egyesületekre, hogy van-e valakinek eladó használt korija náluk (sokszor van, csak nem kerülnek fel jófogásra vagy marketplacere, mert ez egy viszonylag kicsi és zárt közösség, ismerik egymást az emberek, és szóban terjed az infó, hogy kinek milyen kori kell vagy adna el éppen.)

amire mindenképpen figyelj vásárláskor, hogy olyan zokni legyen rajtad, amiben majd használni is fogod. a megfelelő méret úgy állapítható meg, hogy miután felveszed, felállsz, kényelmes, utána hajlísd be a térdedet, és nézd meg, nem nyomja-e el a sarkad a cipő hátulja. a megfelelő tartású korcsolya oldalát nem fogod tudni kézzel kihajlítani. ha meghajlik, ne ved meg, akkor a bokádat sem fogja rendesen tartani.

2021. nov. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!