Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hogyan tanuljam meg a CARVING...

Hogyan tanuljam meg a CARVING sízést?

Figyelt kérdés

A Havazin c. műsorban van az ún. "repülőzés" az jó a kezdethez? Ti hogyan tanultatok meg "carvingolni"?

Repülőzés: [link] (8:15-től) vagy inkább ez:

http://www.youtube.com/watch?v=vlzIkIQa3e0&feature=related

?? válaszokat előre is köszönöm!!


2010. szept. 5. 17:03
 1/10 A kérdező kommentje:
bot nélküli repülő: 11:10-től!
2010. szept. 5. 17:06
 2/10 anonim válasza:
Szerintem ha jól akarsz megtanulni, ne egyedül próbálkozz hanem síoktatóval... ha az nem megoldható, akkor sajna nem tudok tanácsot adni, én még nem tartok ott. =)
2010. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hali én mindenképp az oktatót ajánlanám, én 9 éve síelek, de jégen marha neccesen megy a carving, mert ugyan szép hóban szépen tudom, csinálni, de kicsit rosszul rögzült a súlypont áthelyezés, igen erősek a mozdulataim, jégen bizonytalan vagyok. Én csak az első 2 évemben jártam sísuliba, de akkor még ezt nem mutatták, meg aztán engem nem érdekel különösebben, milyen szépen sielek... Ha szépen meg akarsz tanulni tényleg oktató kell! Legyen az csak 1 nap akár, már akkor jobb leszel. Én nem mindig síelek szépen, viszont ha csak a technika ördöge be nem avatkozik, már sose esek el (kivétel: funpark 4 méter tailgrab rossz érkezésből lepattan a léc a lábamról:D vagy egyszerűen mélyhó és megintcsak nincs léc a lábamon..)
2010. szept. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát amikor először tanultam, akkor ezt az ún. repülőt tanították, csak akk nem volt még carving lécem :S
2010. szept. 9. 14:46
 5/10 A kérdező kommentje:
egyébként 2 szezonban voltam oktatónál azaz kb 5 nap
2010. szept. 9. 14:46
 6/10 anonim válasza:

Szia!

A "repülőzés" az csak egy gyakorlat, amivel a carving sízés összetett mozgásából egyet kiragadunk, és azt begyakoroltatunk a tanulóval. Tehát mint amikor valaki pl a távolugrás technikáját tanulja, és elkezd guggolásokat végezni.

A carving az egy elég bonyolult dolog. Figyelni kell a térdekre, a bokákra, a csipőre, a vállak helyzetére, a kéztartásra, és ezek csak az alapállás részei. Figyelni kell a tehermentesítésre a kanyarodásnál, a megfelelő ívváltásra, stb.

Én mindenképpen azt javaslom, hogy mielőtt elkezded magadtól tanulni, egy _normális_ síoktatótól vegyél pár óra leckét, és kérd meg hogy kifejezetten a carving-ra gyakoroljatok. Ha már rendelkezel egy alapszintű sítudással(nem vagy totál kezdő, tudsz rendes tempóban kanyarokkal lejönni a legtöbb pályán), akkor el tudod kezdeni a carving tanulását, ezt ugyanis Ausztriában az alapvető sítudás végén tanítjuk nem sokkal a hóeke után.


Azért hogy a kíváncsiságod is kielégítsem, a carvingolás ugye azt jelenti, hogy a síléced belső élével kormányzod a kanyarodásodat.(ehhez nem kell kifejezetten carving léc, a legtöbb allround, átlagos síléccel is meg lehet csinálni, habár nem olyan szépen)

De megint megjegyzem, hogy ha az elején magadtól rosszul tanulod meg az alapmozgást (márpedig ha nincs aki kijavítsa akkor rosszul fogod), akkor utána 5ször annyi energia kell hogy kijavítsd a mozgásodat. Inkább az első pár órára bérelj oktatót aki megmutatja mit gyakorolj és hogyan, mint hogy magadtól szenvedsz, utána pedig napokat töltesz oktatóval aki kijavítja a mozgásodat.


Üdv, egy ÖSSV LS1 sí/snowboard oktató

2010. okt. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Carving lécem van, közepesnél kicsit jobb sítudással, mert már letudok menni esés nélkül a fekete pályán
2010. okt. 16. 09:18
 8/10 A kérdező kommentje:
a www.sitv.hu -n van carving oktatás, amitől szerintem énis megtudom tanulni a carving sízést. köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 18. 16:59
 9/10 anonim válasza:
Legkönnyebben úgy lehet magtanulni ha megpróbálod síelés közben kezeddel elérni a földet. Ha nem tudsz jól síelni akkor nem ajánlom Neked, mert a carvinghoz lendület és gyorsaság kell. Szóval gyorsan mész, fordulsz az eggyik irányba, fordulás közben nagy terpeszben legyél és próbáld elérni a talajt. Ez tuti fog eredményezni pár esést de mivel közel vagy a földhöz ezért nem lesz fájdalmas csak csúszni fogsz egy keveset. Remélem tudtam segíteni.
2011. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

tudok jól síelni, olyan közepes, de hogy kb a földön fekszek, ez már a fun carving nem?

de kisseb terpeszben szerintem jól lehet csinálni


köszi! :)

2011. aug. 16. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!