Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » A jégkorizást mennyire lehet...

A jégkorizást mennyire lehet elfelejteni?

Figyelt kérdés

Kb 5-6 éve koriztam utoljára, akkor sem mondanám, hogy magabiztosan tudtam közlekedni, de legalább már nem estem el 5 másodpercenként.

Ha most újra próbálnám, megint órákig csak szerencsétlenkednék?



2021. dec. 15. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet pár percig igen, de hamar belejössz. Én 12 évet hagytam ki, tök jól ment. Bár én űztem is, nem csak úgy, egész sok minden ment a jégen, na azok már nem mennek, mert a súlypontom azóta eltolódott. De menni tudok.
2021. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én nagyon sokat görkorizok, de még nekem is fura a jégkori minden szezon elején, mert előrébb kell dőlni, hogy ne essek el.

Rogyaszd be a térdeid, kicsit dőlj előre és mindig told kifele a lábad. Ha már terpeszben vagy, tedd vissza a lábad közébe. Szóval V alakban menjenek a lábaid, csak felváltva, remélem érthető volt. :D

Ha gyakorlott vagy, jöhet a double push technika, amivel már elég komoly sebességet elérhetsz, nézz meg egy-két videót és az elmélet már meg is van.

Szerintem ha jó az egyensúlyod, kb 10-15 perc után már be is olvadsz a tömegbe, de ahogy észrevettem az emberek 60-70%-a elég esetlen, úgyhogy hidd el, kevesen vannak a jégen, akik magabiztosak, max annak tűnnek első látásra, de ha megnézzük kanyar közben, kicsit megemelik a kezüket, hogy korrigáljanak, meg nem túl folyamatos a mozgásuk. Szóval ahhoz, hogy magabiztos legyél és minden mozdulatod tudatos legyen, nem elég 2 hét korizás sem, de ez ne törjön le, anélkül is jól érezheted megad.

Jó korizást!!

2021. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!