Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A jégkorizás az aerob vagy...

A jégkorizás az aerob vagy cardio?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy heti szinten 3 napot futok (nemrég kezdtem ~1 hónapja, edzésprogramom van), viszont most elkezdtem jégkorizni is járni.

Jelenleg úgy néz ki, hogy 1. nap futok, másik nap kori. Viszont elvileg kéne pihenés is közte, ugye? Vagy ha nincs izomlázam, az alvással elmúlik az izomfáradtságom is, akkor ez így folytatható, vagy egyszercsak azt mondja a lábam, hogy itt stop és jön az izomláz?

Izomlázat semmiképp sem akarok, étrendem még nincs a mozgás felé, azt még nem döntöttem el agyban, de tervben van. :D


28/n


2012. jan. 11. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

?

attól függ milyen intenzíven korizol.

izomláz nem egyenlő a túledzéssel, izomláz a pihentetett izmok újraterhelésénél van (szokatlan terhelés).

futni, korizni akár minden nap lehetne, ha nem valami brutális intervallum edzést csinálsz.

2012. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem brutális, kb 2 óra a korizás, nem intenzív, csak hobby szint.


Köszi a segítséget, akkor nem aggódok, hogy túlterhelem magam. :)

2012. jan. 11. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!