Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Tapasztalt jégkorisok! Lenne...

Tapasztalt jégkorisok! Lenne egy kérdésem hozzátok. Az élezés ennyit számít?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam a városligetben régi szenvedélyemnek hódolni. Nem kölcsönöztem korit, van sajátom, viszont elég régi darab. Volt már párszor élesítve, de idejét se tudom utoljára mikor. Korizás közben úgy éreztem, hogy nem tudnék egy bizonyos sebességnél gyorsabban menni, ráadásul a kori többször is megbicsaklott. Persze a jég minősége sem a legjobb + én sem vagyok profi koris, de elgondolkodtam:

Milyen gyakran kell/érdemes a korit éleztetni? Ez az idő függvénye csak, vagy gyakori használat esetén előbb kicsorbul az éle? Lehetséges, hogy a nem megfelelő korifajta és a kori éle miatt nem tudok gyorsabban haladni, és a stabilitás is ezért csökken? Vagy ez kizárólag a koritudástól függ? Szerintem elég jó kondiban vagyok, próbáltam karral is “hajtani” magamat, mások meg teljesen könnyedén mennek nagyon gyorsan. Emiatt gondoltam arra, hogy maga a korcsolya és az él állapota a döntő faktor, és nekem valami nem megfelelő. Vagy ez csak a technikán múlik?


2022. febr. 27. 15:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Az életlen kori nem feltétlenül jelent “megbicsaklást” az csak nem tart, könnyebben csúszik ki, pl koszorúzás közben. Illetve nehezebb kontrollálni a csúszást. A nem tudok gyorsan menni, inkább a túlélezett korikra jellemző. Néhány amatőr élező annyira élesre tudja élezni, hogy hiába hajtod magad nem csúszik a korcsolya, mintha beleragadnál a jégbe. A technika fontos, illetve az izomzat. Ha ez szerinted megvan neked, akkor a gond a korival van. Élezni kb. évente kell ha csak hobbi szinten jársz korizni. Persze kérdés mennyire figyelsz oda a pengére, ha nem használsz élvédőt, nem törlöd le használat után, akkor gyorsan tönkre tud menni.
2022. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!