Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Olyan lehetséges, hogy egy...

Olyan lehetséges, hogy egy korcsolya nem csúszik a jégen? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nagy erő kell hozzá, hogy előre tudjak haladni vele, és ha meglököm magam, egy métert is alig jutok előre. Mintha valami fékezne.

Az élezés segíthet? Mentem már életlen korcsolyával de az nem így viselkedett.

Mert amúgy nem érzem kopottnak, és a jégen oldalra nem is csúszik ki a lábam, szóval nem tudom...


Ja és igaz, hogy nem vagyok túl ügyes a jégkoriban, de az előző korcsolyámmal, ami ráadásul még olcsóbb is volt ennél, simán tudtam siklani, szóval ezért gondolom, hogy a korcsolya hibája lehet.



2018. dec. 4. 18:07
 1/2 Skatebird ***** válasza:
100%
Inkább a jég minőségén múlik, egy fedetlen, erősen karcos pályán sokkal erősebben kell lökni. Bár egy picit az élezésen is múlhat, ha nagyon mély a horony és telitalpra állsz, eleinte kicsit "ragadós" érzés lehet, de ez hamar elmúlik. Ha kellemetlennek érzed, segít, ha végighúzol egy fadarabot(kezeletlen, lakkozatlan, festetlen) az éleden 1-2szer (többször ne! mert éleztethetsz újra:) jó korizást!
2018. dec. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. dec. 10. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!