Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Snowboardnál hogyan döntsem...

Snowboardnál hogyan döntsem el, melyik lábam van elől?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok, voltam korábban egy 1 napos tanfolyamon, ami nem adott hozzá sokat a tudásomhoz, most újra kedvem lenne elkezdeni, egy másik oktatónál, de kicsit elméletből készülnék előtte… a neten is sok mindent írnak, múltkor az oktató és a kölcsönzős is mást mondott, és ezek alapján nem tudtam eldönteni, csak kiválasztottam az egyiket, hogy haladjunk.

Ki hogyan döntötte el, melyik làb van elől?



2022. dec. 26. 16:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy neked jobban "lábraesik" Goofy vagy Regular

Nekem a Regular jobb (bal láb van elől)

2022. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Legutóbb a bal lábam volt elől. De lehet hogy nem azt kellett volna.

A neten olvasható tippek közül nekem ez jött ki:

A labdát a jobb lábbal rúgom el, ez alapján a jobb láb lenne hátul.

Ha meg löknek hátulról, jobb lábbal lépek ki. Ez alapján is jobb láb van hátul.

A rollert csak bal lábbal tudom hajtani. Gördeszkát mostanában nem próbáltam, de azt is csak bal lábbal tudnám hajtani. Ez alapján bal láb van hátul.

Ha sima felületen, jégen csúszkálok, jobb lábam van elől, ez alapján a bal lábnak kellene hátul lenni a snowboardon.

Na ezek alapján hogyan döntsem el? 🙈🙈🤷‍♀️

2022. dec. 26. 17:37
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gördeszkát bal lábbal hajtod, akkor a jobb lábad hátul van.

Kipróbálod mind2 módszerrel és amelyikkel jobban megy, de miért ne lehetne az, hogy akár mindkét lábbal jó vagy?

Ezek alapján nálam is vegyes eredmény jön ki.

De Regular az ami jó nekem (bal láb elől)

2022. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Vagy mindkét lábbal béna vagyok 🙈

Legutóbb a bal lábam volt elől. Már a legelején, amikor azt tanultuk, hogyan hajtsunk magunkat egy lábbal, én voltam a legutolsó. Egyszerűen nem tudtam hajtani sem es irányban tartani sem. Viszont a gyakorlópályán már nem fogják a kötést az én kedvemért újra beállítani. Szóval ha esetleg most a másikat próbálom ki es még bénább leszek, akkor az egész napot azzal kell elszenvednem 😕 ezért vmi tuti módszert keresek, hogy eldöntsem.


Kissé rá vagyok parázva, nincsenek jó tapasztalataim, akkor az utolsó órában eltörtem a csuklómat, viszont mindenképp megpróbálnám még egyszer, aztán ha most sem lesz jobb, feladom.

2022. dec. 26. 17:56
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Snowboardnál kell hajtani? Azt hittem csak csúszni kell :D

Nézzél youtuben valami tutorial videókat erről, jobb ötletem nincs.


Amúgy biztos, hogy akkor snowboardozni kéne? :D

2022. dec. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Kell hajtani amikor úgy akarsz helyet változtatni, hogy nem veszed le. Pl amikor a felvonóhoz odahajtod magad és csak az első lábad van rögzítve.
2022. dec. 26. 18:28
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy kéne e. Millió ember tud, gondolom nem mindenki gyerekkorában tanulta meg. Nem lehet olyan bonyolult. Szívesen megtanulnám legalább az alapokat a gyakorlatban is.

De tény hogy a síelés jobban fekszik. Azt is tavaly kezdtem oktatóval.

De azt mondják, a snowboardnál egyszer kell ráérezni és akkor már egyszerű. A síelés pedig az elején tűnik egyszerűnek, de hogy igazán jó legyél, sokat kell gyakorolni.

2022. dec. 26. 18:31
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem emberfüggő kinek, hogy megy, én inkább a snowboardra szavaznék.

De én inkább csak jégkorizni szoktam.. :D

2022. dec. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Azt én is szeretek 😀
2022. dec. 26. 20:19
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi akadálya? :D
2022. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!