Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Magyarországon merre érdemes...

Sajtosmatyi kérdése:

Magyarországon merre érdemes elmenni síelni, ha érdemes?

Figyelt kérdés

Magyarországon érdemes valahol sielni elmenni 1-2 napra?

Úgy érzem, jó lenne idén akár 1 napra is elmenni egyet, hogy reggel elindulok este meg hazajövök. Melyik a legjobb magyar sípálya erre?

Most úgy olvastam, hogy a meleg miatt minden zárva, de feltételezzük hogy februárba modjuk 0 fok lesz és tudnak itthon hóágyúzni


2023. jan. 15. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha amúgy Ausztriában szoktál síelni, az ottani körülményekhez vagy szokva, akkor nagyjából Mátraszentistván és Eplény jöhet szóba. Én mindkét helyen voltam, mindkettőt élveztem, 1 vagy maximum 2 nap alatt még nem untam meg őket. Annyi, hogy sokszor keskenyebbek a pályák, mint amihez én Ausztriában szoktam, és több rajtuk a kezdő meg a pálya szélén ácsorgó. De ez nem azt jelenti, hogy nem lehet benne örömet találni.
2023. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is voltam Mátraszentistvánon és Eplényben is. Az Eplény nagyon rossz emlékként maradt meg, rettenetes tömegnyomor volt, a liftnél legalább fél órát kell várni a sorban, a hó is "magyaros". Amikor én voltam ott, felültünk az egyik liftre, ami egyszer csak megállt. Csak állt, és állt, és csak nem akart elindulni (tudom, mindig vannak balesetek, de azután elindítják ha elhárult). Másfél órát ültünk a félnapos jegyből a liftben, aztán csak elindult... Csak néztük, ahogyan a liftre fel nem jutott emberek másznak vissza a pályán, és így is hamarabb felértek mint mi... Persze utólag kiderült, hogy elromlott a lift.


Mátraszentistván sokkal jobb volt, egy kezdő akár még másfél napot is elsíelgethet ott.

2023. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekünk meg Mátraszentistvánban romlott el a lift. Mi nem azok a "szerencsések" voltunk, akik rajta ültek, hanem akik lent a sorban vártak, és nem mondtak nekik semmit, hogy most mi van a lifttel, csak talán egy jó fél óra után, vagy még több. A végén föl kellett gyalogolni. Igaz, a végén egy órával meghosszabbították az üzemidőt. Szóval ilyen bárhol előfordulhat.


Ami a sorban állást illeti, egyiknél se volt vészes. Hétköznap voltunk mindkét pályarendszerben.

2023. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!