Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Milyen sérülésed volt már...

Milyen sérülésed volt már snowboardozás közben?

Figyelt kérdés
2023. febr. 13. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére eddig csak izomhúzódásom a karomban.
2023. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak kék-zöld foltok, de ez ennél a sportnál természetes.
2023. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na, én most snowboardoztam életemben először és azzal együtt, hogy rögtön beleszerettem, igen súlyos sérüléseket szedtem össze saját bénaságomból: rögtön azzal kezdte a tanár a tanítását, hogy ne a kezemet rakjam le eséskor, de könnyű azt mondani, helló reflexek, nekem tiszta lila lett a hüvelyujjam alatti párna, sőt, konkrétan a vállamba feltolódott a kezem és úgy megfájdult, hogy ihaj-csuhaj.


Ezen kívül én alapból folyton arra fókuszáltam, hogy a hegyfelé essek, inkább hátra, mint lefelé, ahol jöhet a gravitáció és a hólabdaeffektus, szóval néha lecsücsültem, amit a farokcsontom bánt, de úgy, hogy az hagyján, hogy már a második napra párnát raktam volna a sínadrágomba, ha belefért volna, helyette csak sapka lett, de még egy hónappal az esések után is fáj az ülés bizonyos pozíciókban emiatt... A farokcsont olyan, hogy még ha el is tört volna, de biztos nem tört el, annyira azért nem fájt, akkor sincs mit tenni vele, de szóval kezem-farokcsontom hű, de hűha fájt bizony, és még így is tudom, hogy örüljek neki, hogy nem törtem össze magam...


És újra: az, hogy én az első során már egyedül lementem egy lejtőn és megtanultam a csákányossal fel is menni és sikerült úgy fel is mennem rajta, hogy ki sem estem belőle számomra akkora önbizalombomba, hogy tojok a testi fájdalmaimra, el vagyok ájulva magamtól, a tanártól és kb. soha többé nem is akarok síelni, csak snowboardozni, úgy rákattantam, viszont most már tudom, hogy százszoros minden védőfelszerelésben kell nekikezdeni! :D

2023. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tudom ajánlani a fenék+csuklóvédő kombót :D

csak arra figyelj, hogy semelyikből se műanyagot vegyél.

2023. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!