Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hogy kezdjek el futni a...

Hogy kezdjek el futni a szabadban ha még soha nem futottam?

Figyelt kérdés
dec. 25. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezd sétával aztán futás és ezeket váltogasd az elején rövid távokon.
dec. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Fokozatosság!

Elején 1 perc futás 2 perc séta, 1 perc futás 2 perc séta. Aztán ha ezt már jó bírod, akkor lehet növelni a futást, csökkenteni a sétát. Majd a végén már csak futás.


Ezután pedig variálhatod a tempót, távokat, szépen lassan. De lényeg a fokozatosság.


Illetve ha komolyan gondolod nem ért egy normális futó cipő sem (ez nem olcsó, de megéri, hogy az ember ne csessze szét az ízületeket, föleg ha van túlsúly is).


Valamint végezhetsz keresztedzésnek biciklizést vagy úszást is. Tehát nem minden nap futsz, hanem futások közbe beiktatsz egy-egy másfajta mozgást is.

dec. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én év elején kezdtem, kinéztem egy kb. 3km-es kört, futottam, sétáltam, futottam..., annyi volt az első cél, hogy megállás nélkül lefussam a 3km-t,aztán azt felhúztam "állandóbármikor" 5km-re,most pedig az időn próbálok javítani.
dec. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tedd egyik lábad a másik után
dec. 31. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ugyanugy mintha sétálnál csak gyorsabban.
jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!