Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mi a különbség a férfi és a...

Mi a különbség a férfi és a női jégkori között?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem írtad, hogy pontossan mire is vagy kiváncsi, így nehéz lesz de azért megpróbálok segíteni :-) Sok fajta korcsolya van: műkorcsolya, hoki, műanyag, gyorskorcsolya stb. Ezekből készül női és férfi is. Lényegében sok eltérés nincs, max. a színe más (pl. műkorcsolyánál a női fehér vagy barna, a férfi fekete).

Általában a lányok bőrkorcsolyát használnak aminek a pengéje műkori penge (külső, belső éllel), elején recével. A fiúk inkább „lapéles” (hoki) korcsolyát használnak rece nélkül. De persze ez nem jelent semmit sok lány használ hokikorit illetve fiúk is használnak műkorit.

Itt inkább az a kérdés, hogy mire akarod használni a korit, ugrálni, forogni műkorcsolyában a legkönnyebb, ha csak csúszkálni jársz le, megfelel a műanyag sima kori stb..

2010. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)


Csak hobby szinten szeretném használni télen a műjégpályán. Semmi extra dologra. Nézegettem korikat, de semmi különbséget nem láttam a férfi és női között, persze külsőre igen, de a belső részére voltam kiváncsi.

2010. nov. 2. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos műanyag koriknál is előfordul, hogy a női változatnak recés az eleje..


Hobby csúszkáláshoz pedig inkább olyat érdemes választani, amelyiknek nincsen rece a éle elejében, mert ha azzal véletlenül beakadunk a jégbe, akkor szépeket eshetünk (és ez valószínűleg rendszeresen elő fog fordulni).


Női-férfi kori között tehát a rece és a kori színe/mintája között lehet különbség, valamint a méretezésben (a női korik számozása lejjebb indul, általában 42-es alatt vannak), és talán a kori egyéb méreteiben is, hiszen a női lábfejek általában kisebbek a férfiakénál.


A tuti tipp az, ha azt vesszük, amely kompromisszumok nélkül kényelmes, miközben azért a lábat is tartja.

2010. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Női 40-41es lábam van, de úgy vagyok vele hogy szeretnék 42-43-ast venni, mert jó sok vastag zoknival szeretném használni. Akkor végülis a recére kell figyeljek:)


Nagyon köszönöm a válaszokat.:)

2010. nov. 2. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdemes felprobálni őket és az alapján dönteni. A rece az elején tényleg zavaró lehet, de élezésnél kérheted, hogy szedjék le az első recét. (Ha mondjuk olyat veszel amin van rece). Javalom, hogy abba a zokniba probáld fel a korikat amiben később korizni fogsz. (Vagyis vigyél vastag zoknit magaddal). De egyébként nem érdemes nagyobbat venni, mint a méreted, mert kényelmetlen lesz.
2010. nov. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt kell nagyon élesen látni, hogy a recés un. műkorcsolya az eredeti, "a klasszikus korcsolya"- általában mindenki azzal tanult.


A "hokikori" nem csak 1 élü, DE MAGASITOTT IS. és egyáltalán nem fogja a bokát.


Ha engem kérdezel klasszikus "műkori" , és ne legyen csak egy fél számmal nagyobb, mert különben elöl nagyon kilóg a rece, és abba lehet beakadni(de nem kell leráspolyozni, mert baromi jó támaszkodáshoz, áldogáláshoz pl.)

2010. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!