Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Műkorcsolya elem, a forgás:...

Szurkea kérdése:

Műkorcsolya elem, a forgás: hogyan kéne megtartani az egyensúlyomat?

Figyelt kérdés
A lendület megvan, de mindig kifordulok. Lehet, hogy rossz helyen van a súlypontom? Vagy mégis, a 6-7 fordulathoz mi kéne?
2011. jan. 11. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok, sok gyakorlás. Nem tudom, éveket műkorcsolyáztam, de ez nekem is problémás volt, AZ ugrások mentek, de ez...

Először próbálgasd csak helyből, és csak aztán koszorúból, ha helyből már megy.

2011. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tartás nagyon sokat számít, a hátnak egyenesnek kell lennie és be kell feszíteni a hasizmodat. Emelett fontos, hogy az él melyik részén van a testsúly (nem jó ha hátul van, de az sem ha recéken forogsz).

A gyakorlás nagyon fontos, pár év mindenkinek kell, hogy tökéletes legyen a forgásban az egyensúly.

Sokat segít a talajon is használható valami (bocs, mintha forgástréner lenne a neve, de nem vagyok benne biztos) ami így nézz ki:

[link]

2011. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kérd meg az edződet, hogy mutassa meg, így elmondani nem olyan egyszerű..
2011. jan. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Milyen kár, hogy nincs :S "vidéken" tanulok ugyanis autodidakta módon...

De ha tudsz pécsi edzőt, csak írj!

2011. jan. 28. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!