Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Síelni vagy deszkázni könnyebb?

Síelni vagy deszkázni könnyebb?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam rajta, hogy snowboardozni nehezebb-e, mint síelni, de nem ismerek olyat, aki mindkettőt tud, szóval nem igazán jutottam semmire. Válaszokat köszönöm!
2011. aug. 1. 22:43
 1/10 anonim válasza:

Én tudok síelni és ismerek olyat aki tud snowboardozni.

Síelni kb. 1,5 óra alatt megtanulsz, snowboard naggyon nehéz az elején, de aztán belejössz.

2011. aug. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

én sielni tanultam meg először. egyik télen is voltam sulival és vittünk deszkát is, egy hétre voltunk kb szerdán eszembejutott ,h vittünk deszkát is ki kéne próbálni, viccesen nézhettem ki ahogy bukfencezgettem...

kb egy nap alat eljutottam odáig ,h elindulok lefelé az egyiik irányba tudtam kanyarodni a másikba nemnagyon szóval minden második kanyarnál leültem vagy borultam :D

kérdésedre a válasz szerintem Deszkázni nehezebb.

2011. aug. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
én kiskorom óta versenyszerűen síelek, de 14évesen megtanultam deszkázni is. Kb 1 nap alatt már le tudtam menni bárhol, igaz még kicsit lassan de a 3.napra már tudtam vele száguldozni is. Nem tudom eldönteni, hogy melyik a nehezebb, mert kiskoromba tanultam meg síelni és akkor ugye minden sokkal könnyebb, de szerintem a snowboardon az ember sokkal szabadabbnak érzi magát.(Szerintem ha snowboardnál nem adod fel az első 2 nap után, akkor utána már le se akarod venni a lábadról)
2011. aug. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Én igazából nemrég tanultam meg síelni, és nagyon szeretnék deszkázni is, mert nagyon "menőnek" tűnik, csak kicsit félek belevágni. Szerintetek először menjek biztosra a lécekkel, és utána próbáljam ki a boardot?
2011. aug. 2. 12:19
 5/10 anonim válasza:
szerintem síelni:)
2011. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ha már tudsz síelni nagyon könnyű megtanultni a deszkát én egy nap alatt megtanultam oktatóval, utána már csak egyedül gyakoroltam. Ha van rá lehetőséged hivatásos oktatóval gyakorolj egy napot, fél napot, mert egyedül, nagyon nehéz a kezdet.
2011. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az én személyes véleményem az hogy csak akkor kezdjen valaki boardozni ha már eléggé tud síelni...szerintem elég elkeserítő látvány mikor 7-8 éves pisisek deszkásznak a pályán...ha valaki deszkázni akar akkor az először tanuljon meg síelni hogy megszokja az hogy mien a 'siklás'(ez hülyén hangzott de remélem értetted azért) utószó: lehet hogy board menőőőőőő -.- de a síelés 1000szer könyebb..elöbb tanulj meg síelni rendesen szerintem...(én boardozom..de mielőtt megtanultam, 10 évig síeltem és így szerintem könyebb volt egtanulnom..és én nem jártam oktatóhoz sem)
2011. aug. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én csak síelni tudok, szóval csak arról tudok véleményt mondani, a véleményem pedig az, hogy egy nap alatt könnyen belejössz :)
2011. aug. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Síelni sokkal nehezebb hiszen ott két léc van és mind a kettő nehézségeket okozhat. A snowboardnál mint tudjuk csak egy deszka van ezért könnyebb
2011. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én jól tudok mindkettőt :) 14 éve síelek és kb 5 éve tanultam meg snowboardozni. Én fél nap alatt megtanultam lefelé haladni meg felvonózni is(nem beülőssel). Aztán azzal úgy megvoltam és következő évben meg megtanultam kanyarogni. Most meg fejlesztgetem a tudományom. De én jobban szeretek síelni meg persze jobban is tudok,így én azt mondom,hogy az a jobb meg a könnyebb. De kinek mi..:) Azért is mondom,hogy síelni könnyebb,mert ott két léced van és azzal könnyebb irányítani meg kikerülni az akadályokat.
2011. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!