Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Melyiket a könnyebb megtanulni...

Melyiket a könnyebb megtanulni: sielés vagy snowboard-ozás?

Figyelt kérdés
0-ról indulok. még soha semelyiket nem csináltam. és ugynézki hogy dönteni kell hogy az 1 hét alatt melyiket szeretném. Melyiket és miért választanátok?
2010. szept. 19. 10:21
 1/8 anonim válasza:
63%

Szerintem az a könnyebb amelyiket jobban szereted.

Én a snowboard-ot választanám, mert az menőbb és kevesebben is tudják mint a sít.

2010. szept. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Én snowboard-ozok, szerintem ez sokkal jobb. És tényleg sokkal kevesebben csinálják, mint a sí-t. A síelést is próbáltam, igaz úgy, h már tudtam boardozni, így nem volt olyan nehéz, de valahogy nem olyan élvezetes:)
2010. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

kezdésre mindig a sielést szokták ajánlani az oktatók pedig a snowboard könnyebb..

ott nem akad össze a lábad ;)

2010. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Snowboard.


Síléccel csak látszólag könnyebb, mert két különálló lécen vagy, amikkel el lehet szenvedni valahogy. De JÓL megtanulni síelni sokkal nehezebb, mint deszkázni. Deszkán ha megérzed az egyensúlyi laza helyzetet, onnantól már nyert ügyed van.

Léccel akkor még csak kezdheted tanulni annak irányítását, a sok kisebb csípő, boka és térdmozdulatot, és a tömegpontod változtatását, sokkal komplexebb, mint a deszka.


Például gyakran látni, hogy meredekebb helyen a gyengébb deszkások a lejtőre merőlegesen "kaparnak" (csúsznak) lefelé, nem mernek megindulni, kanyarodni. Síléccel ezt nem olyan könnyű megcsinálni(enyhén hátrafelé lehet a legkönnyebben, de tudjátok, mikor fog egy kezdő hátrafelé indulni sílécen :D)


Saját tapasztalat, továbbá rengeteg fiatalt látok, akik egész jól deszkáznak, de a velük ugyanolyan szintű síelők nagyon bénának számítanak.


Amondó vagyok, aki inkább csak elcsúszkálgatna technika nélkül, vegyen lécet, aki azért picit komolyabban szeretné ennél, az boardot, tényleg komoly hobbiként véve meg azt, amelyik jobban tetszik neki. :)

2010. szept. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én mindegyiket próbáltam. Síelés profin megy és imádom. A snowboard se rossz de sztem fölösleges azért azt választani mert az "menőbb". Amúgy manapság már a síelés számít menőnek mert egyre kevesebben tudnak. És sokkal elegánsabb.
2010. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem tudnak kevesebben síelni, kb. 80% a síelők.
2010. okt. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Síeléssel kell kezdeni, de nem árt egy kis gördeszka tudás is, a hódeszkázás nálam jobbnak számít. Bővebben itt írok a hódeszkázásról:


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__teli-sportok__16..

2011. máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tudom, már régi a kérdés, de ha valaki ide tévedne; a síelés ugyan olyan menő... Most voltam kint két napra, lassan több a boardos.

Én síelek, kipróbáltam a boardot is, de a síelésben már profi vagyok, így nem erőltetem az utóbbit. :)

A síelés szerintem egyébként nehezebb: mert összeakadhatnak a lécek, jobban inog a lábad, etc.

2012. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!