Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Melyik a balos és melyik a...

Melyik a balos és melyik a jobbos hokiütő?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 21:48
 1/4 anonim válasza:

Olyan, hogy jobb vagy balkezes ütő nincs konkrétan. Azt inkább úgy hívják, hogy ütőfogás. Melyik oldalon van az ütő tolla ha leteszed a földre. Ez nem függ attól, hogy milyen kezes vagy, melyik kezeddel írsz. Szerintem ez megszokás kérdése. Én pl balkezes vagyok, de jobb oldali ütőfogást használok. Tehát ha ütök akkor az ütő tőlem jobbra van. Ha pedig kinyújtom magam elé merőlegesen, az ütőt az ütő tolja így áll -> ) Jobb oldali fogásnál jobb kezed lent az ütőn, bal pedig fent, az ütő végénél. (Balnál értelem szerűen fordítva.)

Baloldali ütőfogásnál az ütő a bal oldaladon van, tolja pedig ha kinyújtod magad elé az ütőt merőlegesen akkor így néz ki -> (

2011. okt. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából nem azt kérdeztem h van-e jobbkezes v balkezes de leírtad h mire vagyok kíváncsi.köszi :)

Erre voltam h ha nekem baloldalt van akk az milyen ütő h ha veszek hokibotot akk tudjam h mondani az eladónak és ne nézzen hülyének :D

még 1x köszi :)

2011. okt. 2. 14:08
 3/4 anonim válasza:

Nyilván akkor ha neked baloldalt van az ütöd mikor ütsz akkor az egyszerűség kedvéért neked balkezes ütőt kell venned. De nem azért balkezes, mert te most balkezes lennél. Ha nem egyszerűen csak így fogod hoki ütőt.

Persze azt az ütőt amelyikkel pedig jobb oldalt ütnek, jobbkezes ütőnek hívják.

Az elnevezés inkább azt mutatja melyik oldalt ütsz, nem azt hogy milyen kezes vagy. Sok helyen pl mikor a játkos adatait mutatják be az van hogy ütőfogás: jobb/bal


Mondom, én is "jobbkezes" ütőt használok (jobb oldalt ütök, jobb kezem lent, bal fent van az ütőn), de mégis civil életben balkezes vagyok (írás, tenisz, evés mind ballal). Amúgy nálam ez nem épp a legszerencsésebb, mert pont emiatt gyengébbek az ütéseim. De hát mit csináljak, így szoktam meg. :-)

2011. okt. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 miszterMhun válasza:

Én pont a fordítottja (jobbkezes, de balos ütő).

Nekem azért is kézenfekvőbb mert -duhajkodással kombinálva is..- meglódulásnál ha egy kézzel terelgetem a korongot akkor az a jobb kezemben marad, amivel ügyesebb vagyok.

Gyorsabban tudok indulni mert a vállak/karok segítenek.

+Hirtelen "nyúlok" majd egy métert a kinyújtott jobb kézzel és az előrébb rakott súlyponttal mint a kiinduló álló helyzetben.

Persze Erre az ellenfél is képes. :)

De oaan jó 10 centivel az ütője előtt/mellett igazgatni a korongot!! :D

2012. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!