Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a jobbos és...

Mi a különbség a jobbos és balos fülhallgató között?

Figyelt kérdés
másabban szól belőlük a zene azt hallom, de miért? és mire jó ez?
2011. aug. 6. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
mert kialakítás szempontból más ha nem középen van a hangszóró akkor más ha középen van akkor teljesen mind1
2011. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sztereó hatás, két hangcsatorna = erősebb térbeliség. :)
2011. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kettő között nem kellene lennie különbségnek.Ami van,az a gyártási szórásból adódik.
2011. aug. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

külsőre ugyan olyanok.

de amiknél néztem mindnél más a jobb és bal. pl van pár szám aminél ez nagyon látszik, mikor van egy olyan rész van épp van hogy bizonyos hangszerek csak az egyikből szólnak, meg az ének az egyikből normálisan szól, a másikból meg épp hogy csak hallani, mintha karaoke menne azon :D

az nem lehet hogy minden fülhallgatóm ugyan úgy gagyi... :D ami konkrét dolog amit észrevettem, hogy a mélyebb hangok szoktak jobban jönni a balból, a jobból meg a magasak. és az se lehet hogy a fülemmel van a baj, mert kipróbáltam mindenhogy felcserélve is, és abból is ez jött le :D

neten nem találtam erről tulajdonképpen semmit :o van aki jobban ért a fülhallgatókhoz hogy hogy működnek? :D érdekelne... :D írhatna már valaki egy normális cikket erről a wikibe is, mert az semmi amit ott találni...

2011. aug. 10. 16:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez pont azért van, mert stereó. Ez így kell legyen. Ha nem így lenne, akkor az már szerintem baj lenne.
2011. aug. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

a sztereóra rákeresve már találni több infót :)

de miért nem mindegy hogy a bal van a bal fülben és fordítva? :o

hogy lett ez kitalálva? :]

van valami köze az agyféltekékhez? másra nem tudok gondolni :D

2011. aug. 10. 17:12
 7/10 anonim ***** válasza:

"08-06 18:36" vagyok. na, hát azért, mert pl. fejhallgatóknál, egyes fülhallgatóknál úgy alakítják ki őket, hogy a bal jelzésű a bal fülbe, a jobbos a jobb fülbe illeszkedjen.

fel lehet venni fordítva is, persze, de nekem van olyan, amit nem, nem jó. egyébként meg mindegy.

http://www.youtube.com/watch?v=Qs4tNeGyTyI

na, itt pl. fontos melyiket melyik füledben hallgatod. :D

2011. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha zenét hallgatsz, akkor az utómunkát végző keverő emberke úgy alakította ki az adott zeneszámot, hogy megfelelő sávok, frekvenciák a megfelelő oldalon szóljanak. Például az énekes középen, az egyik gitár az egyik oldalon, a másik a másik, oldalon stb, ez mindig változik és a keveréstől függ melyik hol, milyen hangerővel szól. Ennek valójában semmi jelentősége nincs csak az, hogy az utómunkát végző szakemberek úgy preparálták ki a zenét, mert szerintük úgy jó. És többségében tényleg úgy jó, mert értenek hozzá. De ha felcseréled a két oldalt akkor sem történik semmi különös. Ha meg ugyan az szól mind a két oldalt, akkor nem sztereó anyagot hallgatsz, vagy botfüled van, hogy kihalld a különbséget.
2011. aug. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

huuu nagyon jó a youtube-os :D :D :D

köszi :)

2011. aug. 10. 17:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért kell a jobb oldalit jobb fülhöz, a bal oldalit meg bal fülhöz, hogy ha Counter Strike-ban jobbról lőnek, akkor jobbról halld a hangot, ne pedig fordítva. :D Vagy autós játékban halld a mögötted haladó autó hangjából, hogy jobbról próbál előzni, vagy balról. Így élethűbb a játék. Zenénél így hallhatod élethűbben, hogy melyik hangszer honnan szól. Ahogy a valóságban hallhatod, hogy honnan jön a hang, ezt próbálják megoldani a fülhallgatónál is. Ha fordítva veszed fel, nem lesz hiteles. (a játékos példát ismételve: jobbról lőnek és balról hallod)
2011. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!