Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » A síelés kipróbálásához...

A síelés kipróbálásához érdemes oktatóhoz menni?

Figyelt kérdés
Előszőr szeretnék síelni menni, és kíváncsi vagyok, hogy hol a legjobbak a lehetőségek, illetve mit kell tudni a síelésről.
2011. nov. 16. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Minket az általános iskolai sítáborral Ausztriába vittek. Kötelező volt az oktatáson részt venni, de szerintem nagyon hasznos is volt (talán aki ügyes, annak nem olyan fontos, én nem vagyok egy őstehetség). Ha a sípályán fizetsz be magánórát vagy iratkozol be egy csoportba, az elég drága és gyakran csak angolul meg németül beszél az oktató, de nem tudom, milyen más lehetőségek vannak.


Az, hogy hova érdemes menni, attól függ, hogy mennyi időd van. Ha csak egy hétvégére megyünk, akkor úgy szoktunk menni, hogy Eplénybe megyünk először, síelünk zárásig, aztán este továbbmegyünk Stuhleckig (ezzel nyerünk egy nap síelést, mert így már az első nap síelhetünk). Eplényben nagyon nagy tömeg volt a kezdő pályán, és technikás sárfoltok voltak a többin, úgyhogy az első évben inkább rögtön Ausztriába érdemes menni.


Ha egy hétre megyünk, akkor a Gerlitzenre szoktunk menni, bár tavaly épp Lachtalba mentünk. Még Semmering is a tervek között van, csak az még messzebb van, mint az eddigiek (viszont több a sípálya, de ez egy kezdőt úgyse hatna meg, ezért neked nem javaslom egyelőre).

2011. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó ez a kategória?????????????????????
2011. nov. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nem annyira, de lehetnek itt sielő cukrászok, szakácsok is.

Igen, szerintem érdemes oktatóhoz menni.

2011. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ajaj most vettem csak észre, hogy rossz kategóriába raktam a kérdést. :| Ilyenkor mi a teendő?
2011. nov. 16. 19:53
 5/5 qaí ***** válasza:

Hello!


Mivel a sí egy elég összetett sportág ezért érdemes oktatónál síelni mindenképp.Az alapokat meg tudod tanulni és utána már el tudod dönteni, hogy szeretnél csak egyedül síelni, vagy a technikádat akarod tovább fejleszteni.(Egyébként síoktatatással foglalkozom). Ja és csak bátran kezd el mert nagyon jó kis sport.:)

2011. nov. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!