Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hódeszka vagy Sielés?

Hódeszka vagy Sielés?

Figyelt kérdés
még csak SÍeltem de láttam hogy mien a Hódeszkázás és könnyűnek és élvezetesebbnek tünt.Szerintetek mellik a jobb?Melliket csináljátok szivesebben?Még 13vagyok.
2011. márc. 6. 21:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
síelés a jobb(tapasztalat)
2011. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 bix ***** válasza:
síeltem vagy 8 évet, évi 1-2 hét volt csak. nekem egy idő után nem lett kihívás, ugrálni nem akartam, viszont bárhol bármikor lejöttem, pályán, erdőben, felvonó alatt... aztán elfogyott a lelkesedés, unalmas lett, most 2 éve bordozok, nekem izgalmasabbnak tűnik, az esések ugyanolyan kemények, de teljesen más a mozgás, a kanyarodási ív. próbáld ki szerintem mindkettőt ha van rá lehetőséged, teljesen egyénfüggő mit fogsz biztonságosabbnak, élvezetesebbnek találni...
2011. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
én is hódeszkát találom élvezetesebbnek ott ugy van hogy a hátsólábaddal térsz nem?
2011. márc. 7. 15:07
 4/22 anonim válasza:
100%
A síelést ajánlom. Ha megtanulsz rendesen síelni, akkor azt is élvezni fogod. Csak ne félj a lécnek gyorsaságot adni. Egyébként technikásabb és kifinomultabb is, mint a snowboard.
2011. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én tudok sielni és nem félek a gyorsaságot neki adni mert amikor tanultam is alig vettem kanyart de vettem azért és nem is nagyo.Nem dicsekszek vele, csak élvezni akarom! :D
2011. márc. 13. 19:10
 6/22 anonim ***** válasza:

Síelés :) Nem tesz jót a térdeknek, mikor egyik lábbal becsatolva a másikkal lökdösi magát előre az ember (visszíntes terepen pl felvonóhöz közelítve).

Síelésben még mindig találok kihívásokat (szebben, harmónikusabban síelni) pedig 19 éve csinálom. És a síelésben is vannak különböző technikák, különböző lécek.

2011. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 eviktor válasza:
És is síelni szoktam, és nagyon tetszik. Ebben az évben valahogy nagyon rákaptam, és amikor csak tudtam mentem. Szerencsére nem kell nagyon sokat utaznom, hogy síelhessek. Szerintem nem lehet megunni a síelést, mert mindig van mit tanulni!
2011. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:

a snowboard látványosabb de a síelés mindenben jobb

ha rám halgatsz freestyle-lécet szerzel -az mindent visz

2011. márc. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 drz1500 válasza:

bix -jól mondja!


Ugyanaz történt velem is. (7-8 év után meguntam, de az ugrálgatást már nem akartam kipróbálni)

Váltottam board-ra és sokkal jobban élvezem, nagyobb kihívás/élvezet. (board-al se fogok ugrálgatni, arra jó az enduro-cross :)

Szóval nekem bejött. Sok emberrel beszéltem erről, szerintem embertől függ kinek mi jön be.

Próbáld ki mindegyiket. (ha megteheted)

Nekem a board úgy jött, hogy kibéreltem 4 órára (síléccel utaztam) és annyira kedvet kaptam hozzá, hogy legközelebb board-al és síléccel együtt mentem és váltogattam naponta. Aztán 3 év után már csak a board-ot vittem. (mondjuk abból is kettőt: freestyle és alpin)

Szerintem nem könnyebb megtanulni egyiket a másiknál. Inkább az a gond ha az egyiket megszoktad akkor fura lesz megszokni.(akárhogy is, ha board-ozni kezdesz akkor készülj alapból 3 dologra: Amíg nem tanulsz meg rajta megállni normálisan (pihenő, bevárni a többieket), nagyon sokat fogsz földön ülni, térdelni, tenyerelni.

Hamarabb át tudsz ázni, mint a sínél ahol a bottal ki tudod magad támasztani. (térdvédő mindenképp legyen rajtad, amikor tanultam jeges volt a pálya, sokszor estem átfordulás után térdre, és lekopott a porc...)

+1: A board-hoz egy picit több lelkesedés kell szerintem, mert a síléccel ellentétben az elején problémásabb a sílifthez besorolni. (kicsatolni, araszolgatni, fent becsatolni) Persze aki már tud, az be tud csúszni (ha nincs sor) a lifthez és le se csatolja. (persze most nem kabinosra gondolok)

+attól függően milyen a pályák elrendezése, zavaró lehet egyes részeken, ahol lendületből nem tudsz átcsúszni ott bizony gyalogolhatsz, nem tudod magad olyan könnyen átlökdösni magad mint a sílécnél.

Ezek apróságok, de lehet, hogy neked ez is számít a döntésben.

2011. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Egyértelműen a boardozás, én már 6 éve nyomom. Mindenki siel.. booorring.
2011. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!