Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Ha korcsolyázni mennénk a...

Ha korcsolyázni mennénk a barátommal a jégnél hideg van? Miben kellene mennem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Amiben télen lenni szokás. Farmer, felső, pulcsi, kabát, sál, kesztyű, sapka. A jég azért jég, mert hideg:D
2011. nov. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Farmer, póló, pulcsi, sapi, sál, KESZTYŰ. KAbáttal csak csínján, mert a koriban kimelegedsz, úgyh azt le is fogod valszeg venni.


Én mindig vittem még egy pulcsit és kori kezdetekor lecseréltem a kabátom rá. Így mozgás közben sem volt melegem, és nem fáztam, mikor sétáltunk haza, hisz visszavettem a kabitot.

2011. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
60%

Az alap, ami minden téli sportra vonatkozó szabály: az alsóneműd ne legyen műszálas, csak pamut, és gyapjú !

Én mindig szoktam vinni tartalék pólót, alsót, harisnyát.

Csak óvatosan !

2011. nov. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
nekem kicsi a labam ugyhogy szoktam vinni egy nagyon vastag zoknit, hogy jo legyen a cipo
2011. nov. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
semmi extra,amit a többiek is írtak...amit télen!!a kabát tényleg ne legyen túl vastag!!!
2011. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Javaslok egy termopulcsit, vagy öltözzködj rétegesen, azaz ne két vastag, hanem több, véknyabb ruha legyen rajtad. A korizásban tényleg kimelegedsz, de vigyázz, ha kijössz a jégről, ne ülj le a jég mellett, mert könnyen meg lehet fázni, szóval meleg teát vigyél magaddal esetleg termoszban, ha ott a helyszínen nem lehetne kapni. Sál, kesztyű nagyon fontos, ha lehet akkor azok jó melegek legyenek, mert ha esel egyet-kettőt akkor a kezed ne a jégre rakd, mert úgy is fel lehet fázni. Vastag zokni is alap, ha nincs saját korid, akkor két zokni(vastag) legyen rajtad és kérj egy fél számmal vagy számmal nagyobb korit a kölcsönzőben. Jó korizást :) (Egy volt jégkorongozó:D)
2011. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
15%
nem a jég kifejezetten meleg, én szerintem menj bikinibe
2011. nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
16%
Töltsetek le inkább egy korcsolya szimulátort és akkor tudjátok tolni otthon a melegbe.
2011. nov. 27. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Jah és vigyázz a kezedre ha véletlen elesnél mert ha valaki átmegy az ujjadon akkor csak volt ujjad!
2011. nov. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy zárt csarnokban, vagy szabadtéren? Utóbbin az időjárás viszontagságait is figyelembe kell venni, míg zárt téren azért könnyebb a helyzet.


Fontos a "hagymahéjas", réteges öltözködés, mint minden téli sportnál. Ruházatnál nem az a fontos, hogy miből van (pamut vagy nem), hanem hogy szellőzzön, ÉS lehetőleg ne igya magába az izzadságot.


Pontosabban belülről kifelé szellőzzön és engedje ki a párát, míg kívülről befelé védjen széltől és nedvességtől. Erre a korszerű műanyag sportöltözetek alkalmasak a leginkább. Míg egy pamut pólóba beleizzadva tényleg könnyen megfázhatunk, ha megállunk.


Érdemes menet közben - a bemelegedésnek vagy lehűlésnek megfelelően - fel- vagy levenni a rétegekből, hogy megelőzzük a beleizzadást vagy kihűlést. Beleizzadás esetén korizás után egyből menjünk fűtött térbe és cseréljünk ruházatot (csak ami vizes lett), mielőtt nagyon fázni kezdenénk, vagy pedig legalább vegyünk fel egy meleg télikabátot.


Én dupla gatyában szoktam korizni, 1-2-3 réteg pulóverben (a legfelső pulóver garbós) és sapkával vagy fejpánttal, szabadtéren a pulóvereken kívül kapucnis széldzseki is van rajtam.


A legújabb jégpályák már nem is jégből készülnek, hanem műanyagból, ilyenen - zár tér esetén - nem is kell téliesen öltözni.

2011. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!