Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » 17 évesen késő elkezdeni...

17 évesen késő elkezdeni műkorcsolyázni?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik ez a sportág, eszméletlen szépnek találom. A mozgásom jó, mert van táncos múltam, viszont jégen egyértelműen más, hajlékonynak is kell lenni. Nem profi szeretnék lenni, csak esetleg felfejlődni egy olyan szintre, amire már büszke lehetnék magamhoz képest, hogy legalább mondhassam azt, egy kicsit értek hozzá. Régebben gyakran jártam korcsolyázni, 2 éve viszont nem voltam, kijöttem a gyakorlatból. Érdemes elkezdeni, más is kezdi ilyen későn? Illetve hova tudnék beíratkozni Budapesten belül?
2011. nov. 21. 14:30
 1/3 anonim válasza:
100%
nem késő, főleg ha csak hobbi szinten akarod csinálni :)
2011. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem versenyszerűen akarod csinálni, akkor sosem késő. :)
2011. nov. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Budapesten ajánlom a Jégcsillag SE:t.

Honlap: [link]

Ilyen korban kezdtem el én is, most már versenyzek nemzetközi szinten, amatőr kategoriában.

Egész messzire el lehet jutni, pl. dupla ugrásokat van esély megtanulni. Annyi, hogy lassan megy a fejlődés, szóval néha türelmesnek kell lenni. Felnőttként kicsit más a tanulási folyamat, lassabb és nem is lesz soha annyira szép mozgása a korcsolyázonak, mint aki kisgyerekként kezdte. Ha érdekel a versenyzés, Magyarországon és külföldfön is van rekreációs műkorcsolya verseny.

Hátrány a dolognak: A műkorcsolya drága sport, erre készülj fel. + Balesettveszélyes, szóval ne akarj egyből triplákat ugrani ;-)

2011. nov. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!