Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mennyi idő alatt lehet eljutni...

Mennyi idő alatt lehet eljutni a tök kezdő korizástól addig, hogy tudsz előre meg hátra menni és stabilan, vagy akár "szépen" állsz a jégen?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Én már 11 éve műkorcsolyázom és az edzőm még most is cseszeget, mert nem állok szépen a jégen :-)

Szóval kell egy kis idő, bár előre, hátra menni nagyon gyorsan meglehet tanulni, csak tudni kell a technikát. Kb. 2-3 alkalom és menni fog. Ha szépen akarod csinálni akkor több idő kell, de ez általában korcsolyázó függő, van aki már botladozni is elegánsan tud, mások meg hiába ugranak, forognak, de a tartásuk, megjelenésük a jégen még nem az igazi. A másik meg, hogy nincs két hasonló koris, mindenkinek egyedi mennyi idő alatt tanul meg korcsolyázni, de ez nem jelent semmit. Azért mert valaki nem tanul gyorsan még nem jelenti azt, hogy nem is fogja megtanulni. Szóval gyakorlás kitartás és menni fog (csak legyen valaki aki megmutatja a dolgokat)

2012. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A suli mindig szervez korizást, az elmúlt 4-5 évben voltam összesen kb. 8-10-szer, már nagyon jól megy, tudok úgy kanyarodni, hogy egymás mellé teszem a lábam, és meg is tudok fordulni a jégen jobbra(balra mégnem merek), ezt épp kedden fedeztem fel magamban. :D De a korizáson kívül görkörizok gyakrabban, az nagyon hasonló. Ha lenne oktató szerintem sokkal jobban is menne, de elég ez.
2012. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!