Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mi a különbség a hokikori,...

Mi a különbség a hokikori, műkori és a sima jégkori között?

Figyelt kérdés
2 éve kinőttem a korcsolyámat, és most újra kéne, és azóta mindig bérelek. Fogalmam sincs hogy az enyém jégkori, hokikor vagy műkori, vagy gyors kori vagy mi volt, ezért most azt se tudom, hogy milyet vegyek. Olyan célra kéne, hogy hobbiból eljárogatok hétvégente korizni, tudok rendesen korizni, de nem vagyok műkorcsolyás. :) A különbséget kérdezem a korik között, nem azt, hogy a hokikorit a hokizók, a műkorit meg a műkorizok használják, mert erre már magamtól s rájöttem. Melyik a legjobb, az általános korizásra. Amiket bérelni lehet a korcsolyapályáknál, azok milyenek? Melyiket használjam általános hobbikorcsolyázásra?
2012. jan. 15. 15:01
 1/4 anonim válasza:

különbség: forma, él.

A hokikorin nincs az a rece, és fogja az egész lábad, általában ilyen böszme, a jégkorinak recés az orránál az éle, és nem fog, te tartod a lábad - bokasülyedéssel pl elég viccesen néz ki.


A gyorskori kb a hokikori, amennyire én tudom, nagy és tart rece nélkül.


Jégkori ezek gyűjtőneve.


Erre a célra vagy egy kicsit recés műkori vagy egy kicsi hokikori szerű jó, nekem hoki van, azzal is lehet trükközni, meg gyorsulni is, csak más technikával. A művel nem tudsz gyorsulni, de sokkal szebbeket lehet vele, meg kisebb. Mindkettőből van olcsóbb verzió is.

2012. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én műkorizó vagyok, a mi korcsolyáinkban az a lényeg, h tartsa a lábad, szóval az előző válasz egy rakatnagy baromság. nálunk is a sportban a lendulet a lényeg, szóval állítom, ha egy hokis a hoki, és egy műkoris a műkorijában versenyezne, akkor nmebiztos h a hokis nyerne.. szóval ezis baromság volt. És a gyorskori nem tartja a bokád, annak hosszú pengélye van. aza "rece"= a spiccel, avgy farkasfoggal, és az (szeritem) jó ha van, szóval szeritnem ne hokikori legyen. persze azis nagyonjó kori. Szeritnem egy bőr/műbőr korcsolya lenne a legideálisabb. de enmtudom mennyit szeretnél rákölteni. mert egy márkás kori 20ezer ft. Egy márkás hokikori s kb ennyi. De vannak a decathlonba iylen hobbykorcsolyázásra megfelelő korik.
2012. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
helyesbítek egy márkás hoki/ műkori 20 ezer forintnál kezdődik.
2012. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, hát ja nem szeretnék 20ezerért venni, mert csak telenként használnám egy párszor, és nem versenyek meg ilyenekre, hanem egyszerű hobbí korizásra.
2012. jan. 20. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!